• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kopanie Kryptowalut co o tym sądzicie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
702 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kaminski123 Nowicjusz (230 p.)
edycja 30 czerwca 2017 przez Arkadiusz Waluk
Witam wszystkich. Otóż mam trochę odłożonych pieniędzy i chciałbym je zainwestować. Szukając na forach trochę informacji natknąłem się na pewien wątek kopania kryptowalut. Temat mnie zainteresował i zagłębiłem się w niego i dowiedziałem się to i owo. Jednak chciałbym dowiedzieć się trochę informacji od osób które siedzą w tym temacie od dawna i czy takie coś jest opłacalne? Szukając w sieci znalazłem wiele ,,ochów i achów,,  że jakie to jest opłacalne i w ogóle.I tu zaczęły się moje podejrzenia że skoro jest to taki świetny sposób na dorobienie się to czemu Tak wiele osób promuje sprzedaż koparek a nie wydobywa sama? I czy to nie jest tylko jeden wielki przekręt.
1
komentarz 30 czerwca 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Czemu zedytowałeś post na te kropeczki?
2
komentarz 30 czerwca 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
Kaminski123, udzielam publicznego ostrzeżenia (Regulamin: III 9.).

7 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 czerwca 2017 przez Alwox Gaduła (4,840 p.)
wybrane 27 czerwca 2017 przez Kaminski123
 
Najlepsza
Jeśli chodzi o bitcoiny to z tego co wiem kopanie ich obecnie się już zupełnie nie opłaca (chyba nawet w praktyce nie jest już możliwe). Nie wiem jak jest z innymi ale w praktyce przeważnie jest tak jak napisałeś - raczej nikt nie sprzeda ci maszynki do zarabiania pieniędzy na której sam mógł by zarobić więcej. Z drugiej strony jak ktoś kopał (albo nawet lepiej - poprostu kupił) te bitcoiny jakieś 6 temu i trzymał do teraz to zarobił spore pieniądze (niedawno 1 bitcoin kosztował 10k złotych, a wtedy trochę ponad 1$ ). IMO raczej loteria i wolał bym szukać lepszych form inwestycji.
+1 głos
odpowiedź 27 czerwca 2017 przez Krzysztof_Nowak Stary wyjadacz (10,980 p.)
Poszukaj poradników od ostatniego boomu na kopanie jest ich sporo
+1 głos
odpowiedź 27 czerwca 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Jak już kopać to ethereum, bo btc się nie opłaca. Ale teraz według mnie już się nie opłaca bo raczej nie zdąży ci się zwrócić, bo wartość ethereum powoli zaczyna spadać.
+1 głos
odpowiedź 27 czerwca 2017 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Nie jestem pewien ale 'samo kopanie' pozwala zarobić niewielkie pieniądze.

Po I: Jest to nastawione w ten sposób, że znasz dobrze giełde i sobie jakoś radzisz.

Po II: Wiele osób próbuje znaleźć "perełke" podobnie jak było z btc kiedyś. Tzn. taką kryptowalutę, której wartość w przyszłości gwałtownie wzrośnie i na tym się dorobią.

Po III: Wiele osób, którzy kopią potem to inwestują w różnych programach typu np. Revenue Share i zwraca im się jeszcze więcej.

Podsumowując, trzeba się tym głęboko zainteresować, jesli chce się zacząć i kombinować na różnych ścieżkach, żeby to dobrze rozmnożyć
+1 głos
odpowiedź 29 stycznia 2018 przez Alone_in_the_Dark Obywatel (1,860 p.)
. Cześć, ani trochę nie dziwią mnie Twoje obawy, otóż można zarobić, najlepsze, że bez inwestowania własnego czasu.

Ile można zarobić? Wszystko jest zależne od tego jaką mocą obliczeniową dysponujemy, którą udostępniamy do wydobywania wszelkich rodzajów kryptowalut, tak więc im więcej mamy załączonych kart graficznych, tym większa jest prędkość wydobycia coinów.

Osobiście kopię kryptowalutę ETH od prawie pół roku, za pomocą komputera, który nabyłem na raty. Na początku chciałem tylko przetestować co i jak, ale szybko pozostałem przy odpalonej „kopalni” gdy tylko się zorientowałem, że po odjęciu tego co wydałem na prąd wystarcza na pokrycie miesięcznej raty plus jeszcze zostają jakieś grosze.
komentarz 29 stycznia 2018 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Trochę optymistycznie opisane. Tak, że aż dziw uwierzyć
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
Ja mam malutką pulę GHS 4.0 w kopalni która działa od 2013 roku, większość z nich znika po zebraniu kapitału od użytkowników, więc lepiej uważać gdzie wkładasz pieniądze :P
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2017 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
BTC nie opłaca sie już kopać 'amatorsko', że się tak wyrażę. Obecnie na topie jest ETH i ETC, LTC, Dash, ZEC oraz XMR.

Dlaczego nikt nie namawia do kopania kryptowalut? To proste. Im więcej osób kopie tym więcej wykopią, a co za tym idzie zwiększa się trudność kopania kolejnych bloków. I coraz ciężej kopać następne, więc po co sobie utrudniać i nic z tego nie mieć?

Z drugiej strony im więcej bloków wykopane tym większa wartość na rynku kryptowalut, jednak dla amatorów oznacza to też konieczność rozbudowania sprzętu aby utrzymać stały hashrate. Więc dla amatorów przyrost koparek na świecie nie jest efektem pożądanym.
komentarz 3 lipca 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
Jak masz sprzęt na tyle dobry, żeby kopać to lepiej jest się podpiąć pod jakąś pulę minigową, zwiększasz prawdopodobieństwo, że zarobisz, i to niezależnie od tego jaką kryptowalutę wydobywasz. A co do BTC, to wydaje mi się, że cena będzie szła do góry do puki działa Tor ;d
komentarz 5 lipca 2017 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
Nie tylko darknet ma na to wpływ. Ostatnimi czasy Chińczycy i Ruscy zwolnili BTC z podatku. Sama Rosja ma na tyle udziałów w światowym obrocie BTC, ze w momencie kiedy to zrobili obserwowaliśmy szalony wręcz przyrost. Teraz (5 dni temu) Chińczycy zdecydowali się na ten sam krok, jednak stanowią oni znacznie mniejszy udział, dlatego skoku tego jeszcze nie widać. Jednak czytałem, że obrót BTC w Chinach ma skoczyć jesienią br. ze względu na wprowadzenie płatności BTC przez firmę AirRegi i to może być kolejny kluczowy moment. Dlatego w obecnej sytuacji bardziej opłaca się kupować BTC i czekać na wzrost wartości niż kopać.
komentarz 5 lipca 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
A ja czytałem, że Indie chcą go wprowadzić do legalnego obrotu jak Japonia. Więc przybędzie koło miliarda nowych użytkowników. Ale jednak na darknecie jest największy obrót ;d

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 232 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 326 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2021 w Sprzęt komputerowy przez bazyl8796 Obywatel (1,020 p.)
–2 głosów
3 odpowiedzi 454 wizyt
pytanie zadane 30 września 2018 w HTML i CSS przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...