• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Różnica pomiędzy C a C++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
682 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez szynszyl97 Początkujący (410 p.)
Witam,

Zajrzałem do syllabusa jakie zajęcia będą na moim kierunku. Na pierwszym roku jest C a na drugim C++. Chciałbym zacząć moją naukę od kursu C++ Pana Mirosława Zelenta. Myślicie że to dobry pomysł zacząć od C++. I jak wgl oceniacie ten kurs ??
komentarz 26 czerwca 2017 przez misieq800 Nowicjusz (200 p.)
Języki są do siebie podobne, C++ jest tak naprawdę lepszą i poprawioną wersją C ma dodaną między innymi obiektowość. Ja sam uczę się C++ i zaczynałem od kursu Pana Zelenta, kurs sam w sobie jest ok, jednak dla mnie to było trochę za mało i żeby pogłębić temat to zakupiłem sobie książkę Stephen'a Praty "Język C++ Szkoła programowania", którą mogę ci gorąco polecić. Wszystko tłumaczone jest w prostym języku a co najważniejsze podstawy są dobrze wytłumaczone. Jeżeli po kursie będziesz chciał dowiedzieć się jeszcze czegoś więcej to polecam ci tą książkę.
komentarz 26 czerwca 2017 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)

C++ jest tak naprawdę lepszą i poprawioną wersją C 

Może 30 lat temu. Dzisiaj C++ a C to są 2 zupełnie rózne języki które mało co mają ze sobą wspólnego. 

komentarz 26 czerwca 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Czemu lepszą? Nie ma języka lepszego i gorszego. Każdy ma swoje zastosowania. Na przykład w gamedevie C++ jest lepszy, ale w osdev C jest lepszy

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 czerwca 2017 przez Alwox Gaduła (4,840 p.)
Według mnie możesz spokojnie zacząć od C++. Języki te na takim poziomie jaki prawdopodobnie będzie poruszony w czasie 2 semestrów nie powinny się zbytnio różnić. Na C przedstawią pewnie podstawy programowania, a przy C++ wprowadzą obiektowość. Generalnie lepiej jest znać lepiej jeden język niż kilka po trochu więc jak przez 2 lata skupisz się na C++ to będzie już coś, a z przestawieniem się na składnię C w czasie zajęć nie będzie problemu. Powinno być też łatwiej znaleźć dobre materiały do C++ (nie oglądałem filmów z tej serii ale jeśli trzymają podobny poziom co reszta na start powinny być dobre).
0 głosów
odpowiedź 26 czerwca 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
komentarz 26 czerwca 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
ale najwaznijesza roznica, jest chyba obiektowosc w c++

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 587 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2016 w C i C++ przez prownnie Początkujący (280 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 129 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2015 w C i C++ przez sofnir Gaduła (4,690 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 1,221 wizyt

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...