• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed SFML Code Block, kompilacja

Object Storage Arubacloud
0 głosów
591 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2017 w C i C++ przez Mitop Użytkownik (700 p.)
zamknięte 26 czerwca 2017 przez Mitop

Witam, mam problem z code blokiem.Znalazłem parę podobnych tematów jednak nigdzie nie było wystarczającej odpowiedzi. SFML dodałem według poradników do code blocka i programy normalnie się kompllują i działają. Jednak kiedy chcę właczyć plik exe, który znajduję się w bin>debug (relase też) to nie działa, wyskakują mi błędy że nie może znaleźć dll,ów od SFMLa itp, więc wrzucam je, to wtedy prosi o libgcc_s_dw2-1.dll, kiedy i to wrzucam to już w ogóle jakiś dziwny bląd wyskakuję :

 

Co zrobić, zeby normalnie odpalić tego exe? Dziwne że przez code blocka normalnie się włącza a tako to nie chce o co to może chodzić? Z góry dziękuję za pomoc

 

@EDIT

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, jednak odpowiedź milseqa nakierowała mnie na rozwiązanie. Po prostu trzeba wszystkie pliki dll z kompilatora w binie wrzucić do folderu z aplikacją. Może to dla niektórych oczywistę, jednak ja po samej treści błędu nie mogłem się tego domyśleć :D Dzięki za pomoc, pozdrawiam

komentarz zamknięcia: Rozwiązanie ps, własnie zauwazyłem ze Mądrala podobnie mi tłumaczył, dzięki ci również :D

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 czerwca 2017 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
wybrane 26 czerwca 2017 przez Mitop
 
Najlepsza
Miałem ten sam problem. Chodzi o złe pliki dll(libgcc i ten drugi)

Zrób tak do folderu bin/debug(lub relase) w którym masz gotową apkę dodaj pliki .dll z SFML. Są to SFML-window itd. Jest tam jeszcze opengl dodaj je wszystkie do folderu(tylko do trybu relase dodawaj pliki BEZ końcówki -d te dodaj do folderu debug i do obu folderów dodaj opengl) i wtedy nadal wyświetli ci błąd o 2 brakujących dll. Teraz musisz je dodać ale nie byle jakie. W mój komputer wpisz nazwę najpierw jednego dll a potem drugiego. Zaczekaj aż wyszuka do końca i w przy każdej wyszukanej pozycji będziesz miał ścieżkę do tego pliku. Skopiuj te z folderu codeblock'a a konkretnie z MiNGW. Powinno działać. Tylko pamiętaj SKOPIUJ A NIE WYTNIJ to mają być te dll z folderu w którym instalowałeś code block.

Inne niby są ale jak pisze windows "nie. Znaleziono procedury wejścia" czy coś w tym stylu

 

Jeśli problem zniknął oznacz najlepszą odp. I zamknij pytanie :)
komentarz 26 czerwca 2017 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)

Ten drugi to był chyba libstd...

+1 głos
odpowiedź 26 czerwca 2017 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)

Musisz umieścić takie same pliki dll do folderu z programem jakie użyłeś podczas kompilowania.

Jak nie wiesz jakie wersje miały biblioteki to proponuje zainstalować i skonfigurować wszystko jeszcze raz

komentarz 26 czerwca 2017 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Nie ma takiej potrzeby. Wszystko opisałem w odp.
1
komentarz 26 czerwca 2017 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
No to pewnie ty mi dałeś głos w dół, tylko poco?

Czyżbyś się bał konkurencji? Ja staram się pomóc użytkownikowi forum i to on podejmie decyzje komu dać najlepsza odpowiedz i są też inni użytkownicy którzy mogą się zgodzić z moja wypowiedzią oddając głos, być może będzie to najlepsza odpowiedz.

A co gdy to ty napisałeś zła odpowiedz a wszystkie inne "zminusowałeś" i teraz jakiś użytkownik posłucha sie twoich złych poleceń. (nie mówię tu ze twoja odp jest zła ale ostrzegam na przyszłość)

Poza tym moja odpowiedz jest poprawna wiec pytam się poco dałeś ten zły głos?
komentarz 26 czerwca 2017 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
edycja 26 czerwca 2017 przez Milesq
Chodzi tylko to że może twoja odp. to bardzo radykalny środek  nie ma tu żadnej konkurencji o naj. chodzi tylko o to żeby pomóc , taki jest cel tego forum. moja odp. (jej zastosowanie) jest szybsza , ten sposób pomógł mi ale nie wykluczam że może NIE pomóc userowi.
komentarz 26 czerwca 2017 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
A i jeszcze coś daję + żębyś się nie pieklił. tylko nie oskarżaj wszystkich o - :)
komentarz 26 czerwca 2017 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)

Dobra odpowiedz jest zawsze dobra ale sformułowanie jej i dokładność wpływają na to jak bardzo będzie pomocna.

moja odp. jest szybsza

 Gdyby była szybsza to był byś pierwszy na liście, a nie jesteś.

Nie oskarżam ludzi za danie mi minusa gdy jest sensowny powód za który mi go dali ale tutaj nie było powodu wiec zareagowałem tak a nie inaczej.

komentarz 26 czerwca 2017 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Chodzi mi o to że ZASTOSOWANIE mojej odp. jest szybsze :) Ty napisałeś swoją szybciej, sory za zmylenie zmieniam to.
+1 głos
odpowiedź 26 czerwca 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Analizę jakich bibliotek potrzebuje dany program możesz wykonać z użyciem narzędzi:

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/177429/description-of-the-dumpbin-utility (przełącznik /imports )

http://dependencywalker.com/

depends.exe https://msdn.microsoft.com/en-us/library/8kche8ah.aspx

 

Zwróć także uwagę że komunikat błędu zawiera (zgadzam się, "zaciemnioną") nazwę metody która jest niezbędna do uruchomienia. Na tej podstawie można także wnioskować "czego program potrzebuje".

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,310 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2015 w C i C++ przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 884 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2017 w C i C++ przez noel1402 Użytkownik (630 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 393 wizyt
pytanie zadane 29 października 2017 w C i C++ przez Haker2004 Użytkownik (590 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,558 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...