• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia informatyczne, gdzie ze słabymi wynikami? ;/

Object Storage Arubacloud
+1 głos
3,090 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez engg Nowicjusz (140 p.)
Hej, przeglądając podobne tematy, zauważyłem, że dla niektórych słabe to poniżej 90%, no nieźle, ale przejdźmy do mnie. Z rozszerzeń zdawałem tylko angielski - pewnie około 70% wyłapie, jednak to nie w tym rzecz. Matematyka poszła mi słabo, pewnie około 50% (mowa o podstawie). Czemu tak słabo? Ano dla tego, że byłem praktycznie pewny, że będę szedł na studia zaoczne, a jak wiadomo, aby dostać się na zaoczne to przeważnie wystarczy "zaliczyć". Jednak teraz zdałem sobie sprawę, że chciałbym iść na dzienne - mieszkać w akademiku i trochę odwlec w czasie to "dorosłe" życie - studia zaoczne zmuszają mnie do pracy.

Przechodząc do pytania, gdzie mogę dostać się na studia z tak słabą matematyką i to podstawową? Myślałem nad UMCS'em, jednak nie jestem pewien czy się tam załapie. Jestem otwarty na praktycznie wszystkie propozycje, odległość raczej nie gra roli, aczkolwiek najbliższymi miastami "studenckimi" będą: Warszawa, Łódź i Lublin.

Jest szansa dla takiego lesera jak ja? Czy jednak pozostaje mi wybrać studia zaoczne? Poprawianie matury raczej średnio wchodzi w grę.

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2017 przez APNL Obywatel (1,440 p.)
Według mnie, czyli studenta kończącego właśnie I rok informatyki na WIMII w Częstochowie, nie ma czegoś takiego jak słabe studia. To ile z nich wyniesiesz zależy tylko od Ciebie. Wiadomo, wykładowcy różnie podchodzą, ale nie ma czegoś takiego, że zaliczysz przedmiot jeśli nic z niego nie łapiesz. W I semestrze odpadło około 40% osób z roku, przez analizę i algebrę.
Możesz próbować dostać się na WIMII, WE w Częstochowie. Politechnika Świętokrzyska w Kielcach, Możesz spróbować do Łódzkiej. Miejsc jest wiele i tylko od Ciebie zależy jak podejdziesz do nauki w czasie studiów.
komentarz 25 czerwca 2017 przez engg Nowicjusz (140 p.)
Tak, próbować mogę wszędzie, jednak chce mieć jakieś szanse, a nie rzucać się na uczelnie które sa poza moim zasięgiem.

sprawdzę te uczelnie co poleciłeś.
+1 głos
odpowiedź 25 czerwca 2017 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)

Nie żebym cię chciał zdemotywować czy coś ale informatyka to nie jest łatwa działka a pierwszy rok to praktycznie wszędzie czysta matma i czy jesteś pewien że z wynikiem 50% z podstawy chcesz rzucać się na tak głęboką wodę? Po pierwsze proponuję przemyśleć jeszcze tą decyzję a po drugie czy liczysz na to że ktoś będzie szukał ci studiów za ciebie? Jak nie umiesz znaleźć uczelni na które się załapiesz i wybrać z nich jedną najbardziej ci odpowiadającej to z trudniejszymi zadaniami powodzenia życzę ...

komentarz 25 czerwca 2017 przez engg Nowicjusz (140 p.)
Wiem, że to nie wygląda zbyt dobrze, 50% to mało, jednak czy to oddaje pełnię umiejętności? Do tego dochodzi motywacja. A co do szukania studiów, to po prostu szukam porady. Ciężko znaleźć świeże informacje dt progów. Dorzućmy do tego fakt, że można złożyć 3 deklaracje (chyba).
komentarz 26 czerwca 2017 przez Bartlomiej Bywalec (2,480 p.)
Ja matme zdałem na 38% Polski na 30, angielski na 50 a ze stypendium ciągne na WSIiZie, to że kiepsko na maturze Ci poszło nie znaczy ze nie dasz rady na studiach, wybór uczelni - im lepsza - tym wiecej uczyć się bd musiał . tyle;p
+1 głos
odpowiedź 26 czerwca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Wybierz taką uczelnie gdzie będziesz miał czas robić coś samemu w domu, bo większość tych renomowanych.. zabierają cały czas na naukę gówno przedmiotów a sama informatyka to pusta teoria.
komentarz 26 czerwca 2017 przez engg Nowicjusz (140 p.)
Wiem. Osobiście chciałbym iść na studia tylko dla papierka, żeby byl w razie czego. Teoretycznie lepsze byłyby zaoczne, jednak nie wiem jakbym połączył pracę z nauką po godzinach na własną rękę.
komentarz 26 czerwca 2017 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Czyli nie wybieraj uczelni... bo generalnie studia informatyczne ni jak maja sie do INFORMATYKI np. jako programowania. Czasu na to nie ma :)
0 głosów
odpowiedź 26 czerwca 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
Jeśli mówisz, że miejsce nie gra roli - sporo moich znajomych z technikum (z wynikami zbliżonymi do Twoich, o ile mnie pamięć nie myli) wybrało się na PWSZ w Elblągu na informatykę stosowaną i ponoć całkiem nieźle sobie radzą. Jakie progi? Nie wiem. :) Czy polecam? Nie wiem. :)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 985 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez luna22 Obywatel (1,420 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,556 wizyt

92,563 zapytań

141,413 odpowiedzi

319,590 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...