• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uszkodzony kabel w słuchawkach bezprzewodowych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
743 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2017 w Sprzęt komputerowy przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Pewnego razu, dość już dawno zakupiłem słuchawki bezprzewodowe (na bluetooth) , ale po pewnym czasie rozleciały mi się. Skleiłem wszystko taśmą izolacyjną i było okej, aż do dziś. Znów mimo taśmy mi się rozleciało , więc chciałem skleić to jeszcze raz. Podczas przecinania myślałem, że jest tylko jeden kabel, jednak okazało się, że są dwa. Jeden z nich został przeze mnie ucięty w jednym miejscu. Pytanie do Was- da się jeszcze coś z tym zrobić czy już nic? Jeżeli tak, to jak?

                                                Pozdrawiam

https://zapodaj.net/09d0d0ccc1744.jpg.html

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 24 czerwca 2017 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Pozbyć się tej kolorowej farby ( to izolazja, spali się jak włożysz kabel do płomienia np z zapalniczki na 2 sekundy) i zlutować

 

Edit Zaizoluj potem te fragment gdzie spaliłeś izolacje ( np termokurczką)
komentarz 24 czerwca 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Nie rozumiem co to , ta kolorowa farba :)
komentarz 24 czerwca 2017 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
To izolacja. Pełni taką samą rolę jak guma na przewodach. Służy do tego żeby kable się ze sobą nie stykały bo przecież przez kable płynie prąd.
komentarz 24 czerwca 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Czyli jak dobrze zrozumiałem, żebym czegoś źle nie zrobił, mam na 2 sekundy włożyć te ucięty kabel pod płomień zapaliczki a następnie zlutować? A pod wpływem ciepła nie uszkodzę również kabelków, przez które płynie prąd?
komentarz 24 czerwca 2017 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Musisz to zrobić tak aby pozostałe kable nie znalazły się w płomieniu ponieważ spalisz również ich izolacje. Albo spalić izolacje na wszystkch i potem założyć nową również na wszystkich. Twoja decyzja jak to rozegrasz
komentarz 24 czerwca 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Ok, dzięki za pomoc.
komentarz 24 czerwca 2017 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Kiedyś też miałem podobny problem tylko nie wiedziałem gdzie szukać miejsca gdzie kabel jest przerwany. Szukałem na necie jakiegoś pro tipu na to i przy okazji znalazłem mase poradników jak naprawić takie słuchawki jak ty masz ( nawet chyba są wersje na wideo) także możesz się zianspirować. Nie ma za co

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 357 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez mawerty Użytkownik (800 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 393 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 247 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez Leon307 Początkujący (270 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...