• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dependency injection symfony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
274 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2017 w PHP przez Marduczek Użytkownik (520 p.)
Czesc! Potrzebuje malej pomocy.

Od paru dni bez skutecznie probuje ogarnac dependency injection, nie wiem czy tego nie rozumiem czy nie umiem tego zrobic, dlatego chcialbym zobaczyc to w praktyce. Mam juz projekt ktory chyba idealnie sie do tego nadaje, jest w miare duzy ale chce sie skupic tylko na wiadomosciach.

Chce stworzyc funkcjonalnosc wysylania wiadomosci miedzy zalogowanymi userami. Robie to poprzez ustawienie wiadomosci ID usera ktory wysyla i ktory otrzymuje wiadomosc. Dalej z kolei kazda wiadomosc ma miec swoj thread tzn. Wysylam do kogos wiadomosc o temacie "Pomoz mi z DI" i tworzony jest nowy watek i pod tym watkiem ludzie sobie odpisuja, czyli blizej nie okreslona liczba wiadomosci miedzy 2 userami ma swoj watek(thread).

Tutaj wlasnie chcialbym zastosowac dependency injection, przyklad wydaje sie niezly?

https://github.com/Marduuk/Ads Cale tworzenie watku znajduje sie w MessageController w akcji New.

Ja w tym przypadku rozumiem dependency injection tak ze do constructora message podaje thread, okej to jest DI nie? ale jak dalej z tym podzialac? Czuje ze caly czas cos mi umyka.

 

Pozdrawiam :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 24 czerwca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Utwórz sobie serwis z logiką, zarejestruj go. Do konstruktora wstrzyknij wymagane parametery, a w kontrolerze tylko wywołaj swój serwis. Masz DI.
komentarz 24 czerwca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Kontrolery też jako serwisy?
komentarz 24 czerwca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nie, po co ? serwis to serwis, kontroler to kontroler.

Chyba, żę nie rozumiem pytania.
komentarz 24 czerwca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
W jednym poradniku widziałem że dobrze  jest definiować kontrolery jako serwisy.
komentarz 24 czerwca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Szczerze ja w tym nie widzę w normalnych przypadkach korzyści. Wszystkie zależności trzeba wstrzykiwać ręcznie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 462 wizyt
pytanie zadane 13 września 2016 w PHP przez deimos Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 450 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2021 w Algorytmy przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 109 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2018 w JavaScript przez Mat89C Początkujący (370 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...