• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co to znaczy, że IDE wspiera Framework?

0 głosów
142 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca w Systemy operacyjne, programy przez chmielu Nowicjusz (120 p.)

Witam!
Mam program napisany z użyciem Spring Boot i Spring MVC w IntelliJ Community Edition. Na stronie porównanie edycji IntelliJ znajdziemy, że nie jest wspierany Spring. To co to znaczy że dany framework nie jest wspierany?

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 23 czerwca przez Tomek Sochacki Nałogowiec (27,270 p.)
Wspieranie jakiegoś frameworka czy w ogóle języka programowania przez IDE to przede wszystkim podpowiadanie funkcji/metod, odpowiednie kolorowanie składni, analiza błędów (w połączeniu z odpowiednimi wtyczkami) itp. Na przykład NetBeans w wersji przed 8.2 nie rozpoznawał prawidłowo skłani ECMAScript 6 i nie kolorowal let, const itp. i wywalał je jako błędne. W wersji 8.2 jest już pełne wsparcie dla ES6.

Twojego IDE szczerze mówiąc nie znam, ale jeśli zależy Ci na Spring to może porozglądaj się za innym IDE.
komentarz 24 czerwca przez Wiciorny Pasjonat (24,800 p.)
:D w czym programujesz jak nie znasz Intellij? Mam na myśli język :D
komentarz 24 czerwca przez Tomek Sochacki Nałogowiec (27,270 p.)
Pracuję w NetBeans 8.2, a programuję głównie w PHP i JavaScript, a do MySQL mam oddzielne narzędzia.
komentarz 24 czerwca przez Wiciorny Pasjonat (24,800 p.)
A no stąd, zapytałem o język ;)
komentarz 24 czerwca przez Tomek Sochacki Nałogowiec (27,270 p.)
a dlaczego ? JS to język ogólnego przeznaczenia jak każdy inny w dzisiejszych czasach... to nie ten sam JS co 5 lat temu...

a IDE jak IDE, podstawowe założenia edytorów są takie same, różnią się w pewnych większych lub mniejszych udogodnieniach dla poszczególnych języków, na przykład NB w wersji przed 8.2 nie obsługiwał dobrze składni ES6, teraz jest pełne wsparcie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 54 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia w Java przez Karol Kluziak Obywatel (1,170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 70 wizyt
pytanie zadane 23 lutego w Java przez analogiczny Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 74 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2016 w Android, Swift, Symbian przez matir85 Użytkownik (990 p.)

42,361 zapytań

81,636 odpowiedzi

162,024 komentarzy

20,287 pasjonatów

Przeglądających: 101
Pasjonatów: 1 Gości: 100

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...