• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia - ło panie jak to wybrać ?

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
352 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez OfftheCode Gaduła (4,050 p.)
Temat studiów i uniwerków, poruszany był już niezliczoną ilość razy, aczkolwiek jako, że taką decyzję podejmuje raz w życiu to zamierzam dorzucić swoje 3 grosze ... albo poprosić was o nie - bo sam się w tym temacie mega zagubiłem.

Sam aktualnie pomieszkuje sobie w Warszawie, ale "targetuje" w sumie całą Europę bo wątpię się dostać za kontynent (chociażby ze względu na wizy i braki w główce). Generalnie przed sobą mam jeszcze rok na decyzje gdyż teraz zdałem do IV klasy cudownego technikum, ale wiem, że nie jest to mimo wszystko wiele czasu na decyzje. Jeśli chodzi o mnie, to najczęściej zajmuje się web-developerką, pisze i administruje stronkami, biorę czasem udział w jakiś aplikacjach webowych. Bądź czysto dla funu koduje jakieś gierki w unrealu czy Unity, miałem trochę styczności z pentestingiem, ale bardziej na poziomie eksperymentalnym niż rzeczywistej pracy. Wiem, że bardzo dużo już naspamiłem i można by mi za to naliczyć spory rachunek, ale czy znalazła by się taka duszyczka która stała/stoi/bądź stać będzie przed podobnym wyborem? Czy znacie jakieś dobre studia za granicami naszego kraju jak i w nim (w grę wchodzą również te płatne. Słyszałem nie raz, że programowanie to nie na studiach itd, ale algorytmika itp też są dziedzinami które lubię.

Piszę bo szukałem trochę w necie, przeglądałem różne rankingi i wypowiedzi, ale nie potrafię sobie tego jakoś ułożyć, poukładać tak by nie podjąć głupiej decyzji, mam takie wrażenie, że wymagam tutaj za wiele, ale liczę, że komuś jeszcze będzie się chciało poruszyć ten temat i może ten post pomoże komuś w przyszłości, raz jeszcze przepraszam za tak długi tekst jeśli tu dotrwałeś/dotrwałaś i zapraszam do dyskusji poniżej!

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2017 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Czemu nie pójdziesz po prostu do pracy?
+możesz chodzić na wykłady z tematów które cie interesują, dziwne by było, gdyby w stolicy było mało ciekawych wydarzeń związanych z programowaniem w różnych językach
komentarz 24 czerwca 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
same wyklady w wiekszoszci nie sa obowiazkowe, za to labki juz tak
komentarz 24 czerwca 2017 przez OfftheCode Gaduła (4,050 p.)
To nie chodzi o same wykłady czy eventy bo rzeczywiście takowych jest wiele w sumie i tam mogę podpytać, ale rady szukam i tutaj.
komentarz 25 czerwca 2017 przez OfftheCode Gaduła (4,050 p.)
Źle zrozumiałem pytanie, nie pójdę jeszcze do pracy, gdyż, raz mam jeszcze ten rok szkoły, a dwa liczę, że pozwolą mi one odkryć nowe horyzonty, poznać ludzi, cała ta atmosfera studiowania chociaż może nie być najlepszą rzeczą na świecie - mnie osobiście ciekawi i chciałbym jej zaznać, kto wie czy mi się nie spodoba i wtedy np rzucę, ale chciałbym chociaż zobaczyć na własne oczy jak to jest.
komentarz 25 czerwca 2017 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
A kto powiedział że masz iść teraz do pracy?
Już raczej umiesz wystarczająco na juniora, za rok będziesz umiał więcej.

A z tego co słyszałem, to na studiach za dużo się nie nauczysz. Owszem, poznasz nowe zagadnienia, ale w większości jedynie z teorii, mam kuzyna na studiach gdzie teoretycznie jest sporo programowania. Z tego co mi opowiadał, to jest mnóstwo teorii, mało praktyki, co chwile zmieniają język, muszą uczyć się składni wielu języków a w żadnym nie umieją nic konkretnego (umiesz podstawy podstaw - zmieniamy język), niektórych z tych języków nawet się nie używa, np pascal

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 320 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 906 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 747 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...