• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca/staż Wrocław Programowanie Java czy .Net

Object Storage Arubacloud
0 głosów
718 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2017 w Inne języki przez zolty13 Nowicjusz (170 p.)
Hejka jak w temacie. Co sądzicie o możliwości pracy w tym mieście jeśli chodzi o programowanie. Jestem po 2 roku, uczę się dobrze, (algorytmy grafowe, sieci, programowanie), ale to tylko oceny z uczelni. Nie mam też portfolio i raczej szukam stażu/praktyk. W czym łatwiej się wybić C# czy java? Pomijam pytanie co lepsze, bo sam wiem że ciągle są o to kłótnie ;). Generalnie myślałem nad .Net i planowałem się uczyć MVC przez wakacje, ale kolega pracujący w odradził mi .Net, gdyż rzekomo jest mało pracy, mało płatnej, ciężko się dostać i jest to dość hermetyczna branża. Za to mówił że łatwiej o pracę C++ i jave. Co wy o tym sądzicie jeśli chodzi o pracę/staż we Wrocławiu, ew okolice Katowic. Z tego co kiedyś słyszałem to najtrudniej o pracę właśnie w C++, nie w C#.
komentarz 22 czerwca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Ja radzę zrobić sobie konto na gicie i wrzucić tam jakiś większy projekt. Od razu lepiej na Ciebie będą patrzeć. Szczególnie jak uderzasz do lepszej firmy, a nie takiej, która bierze wszystkich masowo.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
wybrane 22 czerwca 2017 przez zolty13
 
Najlepsza
Wrocław staże bardziej C++ i Java, masz multum firm chętnych zatrudniać studneciaków. Za to na wyższym poziomie potem podobno (nie sprawdzałem, tylko słyszałem) wybija się też ten C#. Aczkolwiem imo idź w Jave.
komentarz 22 czerwca 2017 przez zolty13 Nowicjusz (170 p.)
Aż tak źle wygląda sytuacja z Net we Wrocławiu? Bo zamierzałem właśnie się uczyć tego MVC entity framework i starać o staż na jesieni :/
komentarz 22 czerwca 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Powiem szczerze, że ta sytuacja jest wytworzona głównie przez uczelnie, które uczą w szczególności C++ i JAVY. .Net jest np. dopiero na 3 roku dla Automatyki i Robotyki. Ogólnie są też staże, ale dużo trudniej znaleźć, ponieważ korpo nastawiły się na typowo plan studiów. Aczkolwiek choćby Nokia, która głównie rekrutuje z PWr ludzi do C++ ma też staże w C# ;)
komentarz 22 czerwca 2017 przez zolty13 Nowicjusz (170 p.)
czyli generalnie jeśli się nauczę dość dobrze tego (.Net) to problemów nie będzie?
komentarz 22 czerwca 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Generalnie jak nauczysz się prawie jakiegokolwiek języka to problemów nie będzie, jednak popatrz na rankingi - .Net zarabia najmniej i jest najmniej porządany na rynku (w porównaniu do innych bardziej popularnych). Ja na Twoim miejsu spróbowałbym Kotlina ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,045 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 159 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2017 w Ogłoszenia, zlecenia przez jmazur Obywatel (1,010 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 392 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,530 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...