• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zliczanie na blogu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
117 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2017 w PHP przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
Symfony 3.3,php7.1

Hej. Tak się zastanawiam. Np. zliczanie odwiedzeń artykułu. Jako komórka w tabeli która będzie +1 za każdy views, czy może np. api z Google Analytics, by liczyło tylko te np. powyżej 3 min? Jak sądzicie ?
komentarz 22 czerwca 2017 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Ja bym pyknal z API Google, jeżeli serwis który robisz zyska na popularności to i tak bym zapytanie do bazki odwlegl w czasie.
komentarz 22 czerwca 2017 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
Tak, ale jest to raczej apka, "pokaż co potrafisz" i teraz zastanawiam cię co jest bardziej efektowne.
a) Dorzucić do symfony node.js i prowadzić statystyki na żywo, kolejny views

b) Połączenie z api google.

Nie wiem co ile zwraca google statystki. Bo, gdyby je zwracał na bieżąco to mógł, bym zrobić oba za zamachem. Czyli node pobiera api google i wyświetla na bieżąco statystyki. Czy może przekombinowane ?
komentarz 22 czerwca 2017 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Well, możesz pokombinowac w ten sposób ze pobierasz pewne statystyki z Google a niektóre sam robisz, jak choćby średni czas użytkownika na stronie. Pokażesz wtedy ze potrafisz wykorzystywac API jak i samemu robić takie feature'y.
komentarz 22 czerwca 2017 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
No racja, racja. Orientujesz się może jak Api google zwraca dane. W sensie aktualizuje je co jakiś czas, czy zwraca na bieżąco ? Bo nie mogę tego znaleźć na ich stronie :/

Za pewne gdzieś jest, ale ślepy jestem :D
komentarz 22 czerwca 2017 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Nie, nie mam pojęcia. Zapewne jakiś timeout mają przy takiej ilości klientów. Wpisz cooldown Google statistics API czy coś w tej desen.
komentarz 22 czerwca 2017 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
Daje info dla potomnych leci parę zapytań na sekundę, także idealnie dla node.js :D

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 216 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2016 w PHP przez wanderer Gaduła (3,710 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 207 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2023 w PHP przez Piotrek2713 Mądrala (5,320 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 297 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2016 w PHP przez bugs55 Obywatel (1,090 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...