• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książka C# MVC wybór

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,799 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2017 w C# przez zolty13 Nowicjusz (170 p.)
Hej jestem po 2 roku studiów na W4 PWR oceny mam dość dobre, ale to nic nie zmienia. Generalnie rozumiem programowanie obiektowe chociaż nie mam do końca dobrych wzorców i planuje nauczyć się w wakacje .NET.

I tu moje pytnie, co wybrać. Widziałem na forum poelcane różne książki chociaż najbardziej w oko wpadła mi:
rusz głową http://livro.pl/c-rusz-glowa-stellman-andrew-greene-jennifer-sku1098780032.html
i Microsoft VS C# krok po kroku http://livro.pl/microsoft-visual-c-2015-krok-po-kroku-sharp-john-sku1118607284.html
tą drugą propozycję znalazłem sam.

I dwa czy polecacie tę książke do MVC czy są jakieś lepsze (polskojęzyczne wydania) ASP.NET MVC 5. Zaawansowane programowania
http://livro.pl/asp-net-mvc-5-zaawansowane-programowanie-freeman-adam-sku1108708283.html
komentarz 22 czerwca 2017 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Programowałeś wcześniej w jakimś języku? Czy C# to będzie twój pierwszy język? Moim zdaniem z tych dwóch C# rusz glowa jest lepsza o ile nie programowałeś wcześniej.(Jeżeli nie pisałeś wcześniej większych projektów). Jeżeli rozważasz kupno C# rusz glowa, to ASP.NET nie jest dla ciebie przeznaczone jeszcze. Możesz to jako drugą książkę kupić.
komentarz 22 czerwca 2017 przez zolty13 Nowicjusz (170 p.)
Co rozumiesz przez programowałeś, napisałem prostą symulacje w C++, pisałem jakieś proste appki okienkowe w javie np do meczy piłkarskich, czy łączność TCP IP na zasadzie statek przekazuje bazie mapę którą odkrywa na Marsie, jakiś prosty widget pogodowy ( graficznie słaby ). Ale generalnie wiedza teoretyczna ma się dobrze czytatałem szkołe programowania c++ Stephan Prata.
komentarz 22 czerwca 2017 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
To nie polecam ci C# rusz glowa. Jak uważasz, że dobrze znasz C# to możesz odrazu ASP.NET kupić jak chcesz się asp nauczyć. Jeżeli nie znasz C# to C# 6.0 w pigułce będzie dobry, aby poznać C#.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2017 przez pulson666 Stary wyjadacz (12,560 p.)
W4 <3 Tylko nie ostatnia książka. Ona porusza ciężkie tematy, sam w nią wpadłem i żałuję. Na start nie polecam
komentarz 22 czerwca 2017 przez pulson666 Stary wyjadacz (12,560 p.)
komentarz 22 czerwca 2017 przez zolty13 Nowicjusz (170 p.)
a nie będzie za prosta?
komentarz 22 czerwca 2017 przez pulson666 Stary wyjadacz (12,560 p.)
"rozumiem programowanie obiektowe" masz na myśli c++ i te piękne wykłady na pwr ? uwierz nie rozumiesz i będziesz tam zaglądał, tym bardziej, że c# jest obiektowy a c++ zorientowany obiektowo. książka porusza wszystko to co ważne + mvc + entity. Ta ostatnia wprowadza Cie w zawansowane tematy takie jak DI. Ja dopiero po pół roku zrozumiałem co się kryję za taką abstrakcją
komentarz 22 czerwca 2017 przez pulson666 Stary wyjadacz (12,560 p.)
I nie ma prostej książki . Uwierz każdą następną co czytam dowiaduję sie rzeczy o których mi się nie śniło, a to też są podstawy

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 592 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2019 w C# przez Shimeo7 Obywatel (1,910 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 533 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2019 w C# przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 896 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...