• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozpozanie czy tekst mieśi się w divie

0 głosów
56 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2017 w HTML i CSS przez kevin Gaduła (3,930 p.)
Witam!

Mam sobie diva o pewnej szerokości width: Xps; W nim mam tekst który się w nim NIE mieści, więc aby nie wystawał on poza diva ustawiam mu style white-space:nowrap; overflow:hidden; text-overflow:ellipsis; Wszystko fajnie tylko pytanie jak rozpoznać za pomocą CSS czy taki taki tekst mieści się w divie czy nie? O ile w ogóle da się w CSS a jak nie to w JS, chodzi mi tutaj o zrobienie czegoś takiego, najeżdżam na takiego diva kursorem i jeżeli tekst zawarty w tym divie mieści się w nim ( żadna jego zawartość nie jest ukryta ) to nie dzieje się nic ale jeżeli tekst się nie mieści czyli na końcu wyświetlane są kropeczki to zostaje wyświetlone okienko (tolltip) z całym tym tekstem. Jak coś takiego rozpoznać ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 czerwca 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,940 p.)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 52 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 125 wizyt
pytanie zadane 13 września 2017 w HTML i CSS przez Apper97 Obywatel (1,270 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 77 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2017 w HTML i CSS przez niezalogowany
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny chat IRC, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

57,561 zapytań

102,573 odpowiedzi

211,589 komentarzy

29,389 pasjonatów

Przeglądających: 162
Pasjonatów: 2 Gości: 160

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...