• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Granie przez internet - program

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,921 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany

Chciałbym się spytać jakie polecacie programy do grania przez neta? Ja korzystałem do tej pory z Gamerangera i Hamachi, ale były różne problemy i szukam czegoś lepszego. Słyszałem o jakimś Tunggle i Evolve, który jest podobno najlepszy, ale nie da się go nigdzie pobrać. Jedyne źródło jakie znalazłem, z którego można pobrać:

http://download.komputerswiat.pl/gry-i-rozrywka/narzedzia-do-gier/evolve

Jednak podczas instalacji wyskakuje mi błąd:

http://zapisz.net/view.php?filename=967_b_d.png

komentarz 21 czerwca 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Hamachi odstaw odrazu, ten badziew otwiera tyle portow..

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 czerwca 2017 przez TomaszA2 Obywatel (1,720 p.)
Z moich doświadczeń z nimi wynika że najłatwiej jest używać hamachi. (pozostałych nawet nie udało mi się użyć do tego, o niektórych nie słyszałem)

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest mieć serwer włączony do sieci internet na którym hostowałbyś grę. Ewentualnie jeśli to mały obszar to router/sieć kablowa.
+1 głos
odpowiedź 22 czerwca 2017 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
edycja 22 czerwca 2017 przez Tpk
Cześć,

Chodzi ci o programy tworzące VPN(Virtual Private Network) pomiędzy dwiema sieciami Lan (sieciami lokalnymi) - dzięki czemu w jednej z nich można postawić jakiś serwer gry cd, mta, mc czy innego diabła i grać ze znajomymi.

Oczywiście pierwszy najpopularniejszy i najbardziej znany program to oczywiście wspomniany już Hamachi jednak od siebie mogę polecić program równie prosty i nieco lepiej działający (mniej znany i obecnie chyba już nie wspierany) - jednak nie powodujący takich lagów jakim jest EasyVPN (zwany również Comodo Unite). Dalej istnieje choć nw czy działa (ale swego czasu był nawet o niebo lepszy od Hamachi) - ograniczeniem jest posiadany system operacyjny (obsługuje maks. Windows 7).

Tungle nieco skomplikowany - próbowałem z nim działać ale nie polecam.

Innym jeszcze lepszy rozwiązaniem jest po prostu osobny komputer(server) z przekierowaniem portów na routerze lub za pomocą DMZ wystawić go na świat i podając ip (jeżeli stałe / statyczne) lub korzystając stron dyndns / no-ip (ip zmienne / dynamiczne) ustawić domenę która będzie docelowo kierowała komputery z zewnątrz na adres zew twojej sieci.
0 głosów
odpowiedź 21 czerwca 2017 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Tutaj masz Tungle https://www.tunngle.net/en/download

Evolve to jest gra ze Steama - mogę się mylić, nie gram.
0 głosów
odpowiedź 21 czerwca 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Sam korzystam z tunngle, ale jeśli Twój router na to pozwala, to po prostu otwórz porty.
0 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2017 przez niezalogowany
Jeśli chodzi o stawianie to kompletnie się na tym nie znam, ani ogólnie na sieciach. Mi zależy w najbliższym czasie głównie na graniu ze znajomymi w Twierdzę Krzyżowiec i Extrema.

Zauważyłem, że na Gamerangerze można grać dość płynnie i bez problemów tylko w 2 osoby. Przy 3 osobach strasznie laguje lub wywala. Z kolegą 1 mogę grać tylko na Gamerangerze bo w Hamachi nie wyszukuje mu sesji, a gdy dołącza do nas kolega 2 (też na Gameranger) to nie widzi w ogóle zamku 1 i po chwili wszystkich wyrzuca.

Natomiast na Hamachi nie mogę grać z kolegą 1 bo mimo, że w Hamachi żadnych problemów nie ma (sprawdzałem przyciskiem "Diagnose" i wszystko ok) to w trakcie gry jak wpisze moje IP i kliknie dołącz to nie chce mu wyszukać sesji. Mogę natomiast grać na Hamachi z kolegą 2.

Inne spostrzeżenie jest takie, że na Extreme jest mniej lagów niż na zwykłej wersji.

Nie rozumiem dlaczego tak to działa

Gameranger

Ja + kolega1 = ok

Ja + kolega2 = ok

Ja + kolega1 + kolega2 = totalne lagi i wywalanie

Hamachi

Ja + kolega1 = niemożliwe (nie wyszukuje mu sesji)

Ja + kolega2 + brat = ok

 

Ktoś wie od czego zależą te lagi i wywalanie? Wszyscy zawsze wyłączamy zapory.
komentarz 24 czerwca 2017 przez TomaszA2 Obywatel (1,720 p.)
A kolega 1 co ma w diagnozie w hamachi? (no chyba że to diagnoza tej wirtualnej niby sieci była)

Pamiętam że hamachi czasem po instalacji ma problemy z prawidłowym działaniem. (u mnie w 1 na 3 (nie były to tylko 3 próby, co jakiś czas instalowałem i to jest % ile z tego miało ten błąd) przypadki tak było)

Nie pamiętam jak to się naprawiało. Szukałem w google za każdym razem.
komentarz 24 czerwca 2017 przez TomaszA2 Obywatel (1,720 p.)
Z tego co widzę to nawet windows ma wbudowaną opcję do czegoś takiego.

https://www.dobreprogramy.pl/VPN-do-domu-to-wcale-nie-ekstrawagancja,News,79162.html

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,115 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez tea Nowicjusz (120 p.)
–2 głosów
3 odpowiedzi 654 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 102 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2019 w Sprzęt komputerowy przez dawos Użytkownik (630 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...