• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Słaba matura a informatyka w krk i kielcach

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,192 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez jvrekk Użytkownik (970 p.)

Witam jest pora na rejestracje na studia a ja jestem w kropce. Matura poszła mi źle matma podstawa ~92%, rozszerzona ~40%, anglik ~96%, rozszerzony ~70/80%. Po zorientowaniu sie w progach i punktacjach na UJ, AGH i PK zdałęm sobie sprawę ze w sumie nigdzie na dobry kieurnek sie nie dostane.

Jedyna szansa to AGH na informatyke stosowaną na wydziale WIMiIP ( próg 700pkt) który z infromatyką ma mało wspolnego oraz na dużo niżej punktowany kierunek inżynieria obliczeniowa (próg 550pkt) gdzie jest w sumie troche wiecej informatyki. Osobiscie nie chce isc na AGH (za duzo niepotrzebnych mi przedmiotów oraz za cięzkie studia) wole PK ale tam punktacja jest taka że się raczej nie załape na żadną informatyke (no chyba ze jednak sie myle, to bardzo prosiłbym o informacje o szansach dostania sie).  Na UJ szans pewnie nie mam żadnych bo patrzą tylko na matme rozszerzoną a wymagania dosyć wysokie.

Patrzę jeszcze w strone informatyki na Politechnice Świętokrzyskiej tam raczej się załapę bez problemów ale jednak wole kraków z kilku powodów osobistych.

Jest sens studiować na AGH tą inzynierie obliczeniową? Czy jednak lepiej już iść na PŚ? A może sie myle co do progów i punktacji na PK/UJ? 

Pewnie złoże podania na wszystkie jednak wolałbym mieć jakiś wczesniejszy pogląd na sytuacje. Z góry dziekuje za informacje i odpowiedzi

komentarz 20 czerwca 2017 przez Wujek Początkujący (410 p.)
Na pk na informatykę na wydziale fizyki matematyki i informatyki z matma 92% masz 92 punkty podczas rekrutacji. Wiec to powinno wystarczyć aby się dostać za odwołaniem. U mnie kumpel miał chyba nawet mnie i dostał się w trzeciej turze. A ta informa stosowana na agh to niestety z tego co słyszałem od kumpli nie umywa się do tej na "samogloskach", dość dużo mają tej fizyki itp. Trochę mało samego programowania jak narazie (on jest na 1 roku) . No ale inny ziomek z samoglosek tez na pierwszym, miał już c++, pythona, grafikę (w blenderze takie cuda robili). No a na pk, to ci powiem ze na wfmii się nie napracujesz (tak słyszałem) wiec jest to dobra opcja dla ludzi co sami ogarniaja sobie programowanie, bo dużo więcej wolnego czasu. Tez takie porównanie z tego co zauważyłem to na samogloskach na pierwszym roku nie słyszałem żeby ktoś jakiś starz czy prace w IT miał. Natomiast na pk to już jest kilku (nawet dużo) takich co pracują sobie zdalnie
komentarz 20 czerwca 2017 przez jvrekk Użytkownik (970 p.)

Patrzylem na ubiegloroczna rekrutacje PK na wydziale FMII i pisze ze 104 pkt było wymogiem i była tylko 1 tura dlatego stwierdzilem ze sie nie dostane. Znajomy w ktorym roku był na rekrutacji?

komentarz 20 czerwca 2017 przez Wujek Początkujący (410 p.)
To najwyraźniej kłamią :) statystyki są lepsze.  Nie masz się co poddawać ja bym spróbował.
komentarz 21 czerwca 2017 przez niezalogowany
Co rozumiesz przez słowo: "Samogłoski"?

 

Podepnę się do pytania. Czyli lepiej iść na informatykę na: Wydział Fizyki, Matematyki i Informatyki czy Wydział Mechaniczny? Bo na ten trzeci raczej bym się nie dostał.

Chcę jak najwięcej programowania i najlepiej wysokopoziomowego. Zdaję sobie sprawę, że żaden wydział nie polega na samym programowaniu, ale gdzie lepiej?
komentarz 21 czerwca 2017 przez Wujek Początkujący (410 p.)
Dawniej były samogloski  mi chodziło o ten wydział elektrotechniki, automatyki,  informatyki i inżynierii biomedycznej.  No z tego co wiem to właśnie tam mieli najwięcej wysokoppiomowego programowania  ponieważ było c++(klasy)  i Python.  Natomiast na Pk to pisali w C (bez obiektów,  bo po prostu w c).  No ale to pierwszy semestr dopiero.  Później będzie trochę tej Javy,c#,  js, PHP,  baz danych.  Niestety jest też od groma tak nie potrzebnych przedmiotów jak metody obliczeniowe,  elektrotechnika itp. Ogólnie to powiem Ci to co mówi większość osób musisz kształcić się sam studia to tylko papierek i kontakty(bo np.  na Pk od czasu do czasu przyjeżdżają różne firma np.  AVSystem,  Motorola,  Sii, itp.  I mają wykłady na różne ciekawe tematy i wtedy też jest zawsze okazja aby pooglądać z nimi,  złożyć cv.) To czy będziesz zadowolony ze studiów nie zależy od uczelni tylko od ciebie
komentarz 21 czerwca 2017 przez Wujek Początkujący (410 p.)
Jak chcesz więcej informacji napisz na priv to ci opowiem wszystko co wiem

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 czerwca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Nie ma sensu tracić czasu na studiowanie tego co Cię nie interesuje. Ogólnie zamiast studiować lepiej zgłębiać wiedzę samemu. Chyba, że chcesz robić karierę na uczelni - wtedy nie masz wyjścia.

Co do progów na uczelniach. Na PK podają ze wszystkich tur rekrutacji, więc powinny się zgadzać w 100%. Na UJ masz progi podane z pierwszej tury (nieoficjalne) i zasadniczo później spadają, ale raczej nie o tyle żebyś się z takimi wynikami dostał. Szkoda, że nie zdawałeś dodatkowo jakiejś informatyki czy fizyki. No i jeszcze cięcia miejsc były na uczelniach, więc w tym roku nie ma opcji żeby progi były niższe niż w poprzednim.

Na PK masz jeszcze informatykę stosowaną na wydziale Mechanicznym. Tam byś się pewnie dostał.
komentarz 20 czerwca 2017 przez jvrekk Użytkownik (970 p.)
Co do stosowanej na mechanicznym to z róznych for z róznych lat słyszalem wiele negatywnych opini w takim znaczeniu ze słąbo traktuje sie studentów i wykladowcy są chamscy i ogolnie studiowanie tam jest drogie. Czy w jakims stopniu te opinie są prawdziwe?

 

Kariery nie chce robić :D po prostu jak patrze na oferty pracy to wszedzie jest wymagane wykształcenie wyższe dlatego chce mieć ten papierek w razie W
komentarz 21 czerwca 2017 przez Wujek Początkujący (410 p.)
No mam kumpla na mechanicznym na informie,  to nie narzeka.  No niestety są chamscy wykładowcy,  ale są też normalni ludzie :).  Na pierwszym roku mieli asemblera (tu z tego ci słyszałem to było dość śmiesznie),  c++,  i języki internetowe (js, CSS, html, MySQL). Po za tym kilka nie przydatnych przedmiotów inżynieria materiałowa,  metody obliczeniowe (aż dwa semestry)
komentarz 21 czerwca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Z poziomem niektórych wykładowców i przedmiotami typu "zapchajdziura" jest problem nawet na najlepszych uczelniach, więc nie ma co narzekać tylko pracować przede wszystkim samemu ;)
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2017 przez jvrekk Użytkownik (970 p.)
Wyniki prawie przewidzialem: matma p. 94%, roz 34 co na PK daje mi 94pkt
Progi na poszczegolne wydzialy i kierunki rok temu:
Infa na WFMiI - 104pkt
Infa na WIEiK - 134 > 124 > 116
Infa stosowana WM - 94 > 92

Po tym moge wywnioskowac ze napewno dostane się na stosowaną, ale obiło mi sie o uszy ze matura poszła ogolnie źle i progi mogą troche zejść. niestety na PK można zarejestrowac sie tlyko na 2 wydziały.

Jak myślicie ryzykować rejestracje na obie zwykłe infy czy lepiej na informatyke z niższym progiem + informatyka stosowana?
komentarz 3 lipca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Na zwykłe złóż też. Najwyżej dostaniesz się w kolejnej turze rekrutacji albo rzeczywiście spadną progi, kto wie.
komentarz 3 lipca 2017 przez jvrekk Użytkownik (970 p.)
Chodzi o to ze mozna złożyć max na 2, a są 3 tak jak wymieniłem
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
W sumie powiem tak. WIMiIP - uczą podstaw na 1 roku a 2 i 3 rok w sumie nic się nie robi ( dlatego prawie 85% kierunku już pracuje od 3 roku spokojnie - mają czas na naukę własną ). Polecam :v

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 711 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Placek Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
7 odpowiedzi 5,141 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
0 głosów
3 odpowiedzi 381 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Sporting3619 Nowicjusz (150 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...