• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy z takim sprzętem moge isc do technikum?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,772 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Krystian01 Nowicjusz (150 p.)
Witam.W tym roku wybieram sie do technikum informatycznego, i chciałbym sie zapytac czy powinienem kupic nowy komputer, juz w tym roku? Teraz mam laptopa z amd a6 z integrowana karta graficzna. Myslicie ze mi wystarczy?

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2017 przez easytodo Mądrala (5,380 p.)
Mam znajomych z technikum z profilu informatyk, jeżeli chodzi o branie laptopa do placówki to chyba nigdy tego nie zrobili, nigdy też nie słyszałem, żeby potrzebny był im porządny komputer :) Jeżeli działa to może być.
komentarz 20 czerwca 2017 przez Krystian01 Nowicjusz (150 p.)
Wielkie dzieki :)
+2 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2017 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
A co ty na nim masz zamiar robić?  Komputery w szkole są, nie musisz nosić laptopa -  poza tym nie pokazałeś pełnej specyfikacji... Jesteś w stanie odpalić na nim VB i masz ok. 4GB RAM? Nic więcej nie potrzeba.
komentarz 20 czerwca 2017 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
VB?
komentarz 20 czerwca 2017 przez surfeliza Stary wyjadacz (11,260 p.)
Skrót od Virtual Box.
komentarz 20 czerwca 2017 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
VirtualBox -  progran do wirtualizacji OS  Wiem co piszę,  jestem w 3 klasie TI.
komentarz 20 czerwca 2017 przez Krystian01 Nowicjusz (150 p.)
Mam 8gb ram i raczej VB odpale, i bardziej mi chodzi czy do obrobki zdjęc i filmow mi to wystarczy, bo kolega jest i mowił ze on to miał juz w 1 klasie i czy z tym sobie poradze, ssd nie mam
komentarz 20 czerwca 2017 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Poradzisz,  spokojnie-  spełniasz wszystkie realia Technikum
+2 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2017 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Jeżeli zamiast się uczyć planujesz grać, to tak, powinieneś wymienić laptopa.
Jeżeli komputer jest ci potrzebny do przeglądania internetu lub programowania to możesz go używać tak długo, dopóki korzystanie z niego jest komfortowe. Bardzo często dorzucenie RAMu (zwłaszcza gdy się posiada nie więcej niż 4GB) i wymiana dysku na SSD ogromnie zwiększa kulturę pracy.
+2 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja dawałem radę bez problemu bawić się GIMPem na moim starym dziesięcioletnim laptopie z 2GB RAMu (jakieś lekkie systemy w VBoxie też dawało radę), to nie wiem czego nie zrobisz na 8 GB.
komentarz 20 czerwca 2017 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Z grafiki jest GIMP; Irfan i CorelDraw-  przynajmniej u mnie...
komentarz 20 czerwca 2017 przez Krystian01 Nowicjusz (150 p.)
Ja sie tylko pytam, a u mnie jest napewno GIMP CorelDraw i Photoshop
+1 głos
odpowiedź 20 czerwca 2017 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Spokojnie wystarczy - sam obecnie jestem na tym kierunku i szczerze jeżeli nie będzie jakiejś specjalnej okazji (u mnie były to dni otwarte - i to też jeżeli zostaniesz poproszony przez nauczyciela to będziesz mógł przynieść tego laptopa'a).

Ogólnie jeżeli w domu ci wystarcza to nie widzę sensu wymieniać - tak jak poprzednicy napisali można ew. dołożyć RAM'u czy kupić SSD (w laptopie też można wymienić) żeby przy korzystaniu z VB(maszyn wirtualnych) się nie dławił.

Myślę, że każde mniej lub bardziej wymagające środowisko, program odpalisz bez problemu - choć i tak kiedyś będzie trzeba wymienić (jak każdego laptop'a) to na tą chwile lepszy nie będzie ci specjalnie potrzebny.

Komputery raczej są - zależy od szkoły no i od sali oczywiście (na moim przykładzie powiem jedynie, że raz możesz pracować na jakiś średniakach z i5 a innym razem dostaniesz jakiegoś starego z 256 MB jeszcze z monitorem jak ja to nazywam (z d***) i też dasz rade).

Co do samego bycia w technikum nie chce cię zniechęcać czy zapeszać (bo to w dużej mierze zależy od szkoły i ludzi) ale jak to jest (przynajmniej u mnie - było) możesz przeczytać temat wcześniej (ostatni mój wątek).

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 250 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,271 wizyt

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,638 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...