• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomysł na pracę w wakacje.

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
676 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2017 w Nasze poradniki przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Cześć, niedługo wakacje, wiec większość z nas będzie miała więcej czasu na naukę programowania. Fajnie byłoby, gdyby jeszcze na tym zarobić.

Czy macie jakiś pomysł na zarobienie kilku groszy w wakacje. Gdzie można szukać zlecań np.: na stworzenie strony internetowej, aplikacji na android, itp.
1
komentarz 19 czerwca 2017 przez marcin99b Szeryf (82,060 p.)

Ja sprawdziłem jakie są firmy w mojej okolicy i powysyłałem CV.
I co ciekawe, wcale nie tak mało odpowiedziało chęcią na rozmowę o prace.

Zawsze warto spróbować takiego sposobu, praca na zlecenia może i daje więcej swobody, ale dużo trudnej ją znaleźć jeśli jest się początkującym.

Jeśli stworzyłeś jakiś "większy projekt" (tworzony co najmniej miesiąc), ogarniasz jakieś frameworki, wiesz jak działają testy jednostkowe, kojarzysz kilka wzorców projektowych, powinieneś zrobić dość dobre wrażenie na pracodawcy.

A, i jeszcze jedno, taką absolutną podstawą na rozmowie rekrutacyjnej jest to, żebyś umiał własnymi słowami odpowiedzieć "czym różni się interfejs od klasy abstrakcyjnej".

komentarz 19 czerwca 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
Sam też mam zamiar poszukać czegoś na wakacje, tylko właśnie zastanawiam się, czy pracodawca byłby skłonny zatrudnić kogoś do takiej roboty na 2-3 miesiące, skoro miałby do wyboru innych na dłuższy okres...
komentarz 20 czerwca 2017 przez niezalogowany
Próbuj. W mailu dopisz, że interesuje cię praca, albo raczej staż na 3 miesiące. Jak będą zainteresowani, to otworzą CV, jak nie, to w duchu podziękują za to, że ich poinformowałeś o tym, że nie interesuje cię długoterminowa współpraca i nie zmarnowali czasu na "sprawdzanie" cię. (-:
komentarz 24 czerwca 2017 przez marcin99b Szeryf (82,060 p.)
Warto też poszukać pracodawcy który zaoferuje umowę o dzieło, zapomniałem jak ten typ pracy się nazywa ale chodzi o wysokość wypłaty zależną od wykonanych zadań.

Bardzo mało jest takich pracodawców, ale jeśli już się takiego znajdzie, to mamy większe szanse zatrudnienia, bo nie będzie miał strat przez pracownika który robi za mało (nie wiadomo jaki jest pracownik, bo jest początkujący)

Poszukaj też po mniejszych firmach, dodaj ogłoszenia na stronach typu OLX
Mniejsze firmy (dosłownie małe) często biorą małe zlecenia, czasami jest tak że akurat do tego projektu (załóżmy 2-3 miesięcznego) będą potrzebować X pracowników więcej niż do reszty. Należy jednak pamiętać że takie sytuacje dzieją się zazwyczaj w bardzo małych firmach, gdzie więcej wymaga się od pracownika, bo firmy nie stać na "prowadzenie za rączkę" jak to jest w tych dużych i stabilnych.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 marca 2021 przez eemek Nowicjusz (160 p.)
Tak jak poprzednicy wspominali, patrz na umowy (przeczytaj jak się nie znasz: kruczekprawny.pl/praca-wakacyjna-poznaj-swoje-prawa/) i z dala od cwaniaków co chcą cokolwiek na gębę. Niejeden sie już narobił a nie zarobił
komentarz 29 marca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
a ty patrz na date postu.
1
komentarz 29 marca 2021 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

@Wiciorny Nie wiesz, że ludzie od backlinków rozumieją pojęcie czasu inaczej? laugh

0 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2017 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Skąd jesteś?
komentarz 19 czerwca 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Z okolic Zielonej Góry.
komentarz 19 czerwca 2017 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Szkoda. Miałbym małą robotę w Lublinie ;-)
komentarz 19 czerwca 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Szkoda, troszeczkę daleko ten Lublin ;(
komentarz 19 czerwca 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
A praca zdalna? :)
komentarz 19 czerwca 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Dla mnie spoko ;)
0 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
po znajomych. Bardzo wątpliwe by ktoś ci z neta zlecił cokolwiek jak nie masz renomy. Zreztą ceny są takie, żę nie warto startowac.
2
komentarz 19 czerwca 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
No przepraszam bardzo, mam 15 lat i  nie mając żadnego portfolio poprzez forum na którym aktualnie się znajdujemy nawiązałem stałą współpracę z fotografem ślubnym, na której zarobiłem już około 1000zł, więc to co mówisz nie zawsze się sprawdza :)

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 411 wizyt
pytanie zadane 29 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kodeman Gaduła (4,480 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 354 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2018 w Offtop przez Michał 00900 Początkujący (250 p.)
+1 głos
7 odpowiedzi 843 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2015 w Offtop przez Kimi Bywalec (2,050 p.)

92,551 zapytań

141,400 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...