• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rezygnacja z politechniki?

Aruba Cloud PRO i VPS, Openstack, VMWare, MS Hyper-V
0 głosów
848 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Throwaway Nowicjusz (180 p.)
Czy wybór politechniki jest lepszy, niż nauka na własną rękę (programowania oczywiście) + studia o innym kierunku? Mam na myśli studia ekonomiczne, MIESI na SGH lub finanse i rachunkowość. Z tego co czytam od paru dniu fora i odpowiedzi tutaj, wszyscy piszą, że warto iść na politechnikę (piszą ogólnie jako o studiowaniu na jakiejkolwiek uczelni) po to żeby studiować dla studiowania, dla podstaw oraz poszerzenia horyzontów, a wszystko opiera się tak naprawdę na samodzielnej pracy. Będę miał jakieś minusy tego, że nie będę mieć papieru z informatyki?
@edit dodam, że z matematyką nie mam problemu i ją lubię, fizyki nienawidzę, ale też jak się przyłożę to bez problemu załapię o co chodzi, tylko, że wykańcza mnie ona psychicznie ;)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 czerwca 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Poki co w polsce w wielkich firmach bez papierka bedzie ciezko, ale jako student bedzie ci latwije o staz, wiec warto chocby dla tego plus masz fajne znizki jako student, raczej bym wybral kierunek matematyczny/informatyczny
2
komentarz 19 czerwca 2017 przez kubaapk Nałogowiec (44,470 p.)
+ można podłapać fajne znajomości.
+1 głos
odpowiedź 19 czerwca 2017 przez Don Matteo Stary wyjadacz (13,410 p.)
edycja 20 czerwca 2017 przez Don Matteo
Politechnika to nie jest normalna szkoła jak np. liceum. Po za tym, że bez regularnej nauki nie pociągniesz. Nie pociągniezz bez zapierniczania. Po za tym  to sama uczelnia daje ci wiele z racji  tego, że masz tytuł studenta. Masz okazję uczestniczyć w targach pracy i rozeznawać jaka dziedzina IT była by dla ciebie najlepsza. Masz również przedmioty z których możesz wynieść wiedzę taką której nie byłbyś w stanie  nauczysz się w domu. Dodatkowo masz mobilizację przed każdą sesją. Minusy to to że nie ma się czasu dla siebie, a nauka trwa od pażdziernika do września,

To właśnie na polibudzie firmy szukają pracowników, a ty w ramach przerwy w zajęciach np. gadasz sobie z ludzmi z intela lub innych firm, ale to właśnie do intela trafiają ludzie po polibudzie, a pracę mają stabilna i na lata.
0 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Smutne, ale prawdziwe. Bez papierka w pewnym momencie nie będziesz mógł przejśc kolejnego kroku czy to finansowego czy awansowego. A na studiahc nie poradzisz sobie nie ucząc się na nie. Odnośie pracy podczas studiów to spokojnie poradzisz sobie, co prawde na pełen etat będzie bardzo cięzko, ale jest wiele firm, które przyjmą Cię w bardzo elastycznym czasie pracy oraz niepełno etatowo (określona minimalna ilość godzin, ale jak masz czas to możesz być więcej). We Wrocławiu to np. Nokia, Opera, Teleste.
komentarz 20 czerwca 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
zostaje jeszcze praca zdalna, na pelen etat raczej nie da rady, jezeli przez pelen etat rozumiesz 40h tygodniowo
komentarz 20 czerwca 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Po zaliczeniu 1 roku studiów można zaliczac większość predmiotów robiąc projekty w domu, a np. Nokia pozwala zrobić 40h tygodniowo prychodząc do biura jak się chce od 7-19 (jakoś tak). Inne firmy też mają dosyć luźne podejście do studentów, ale nie interesowałem. Ja na uczelni na 2 roku spędzałem około 10h tygodniowo, a da się jeszcze mniej. Ogólnie teraz (sejsa) spokojnie można robić 4/5 etatu.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 321 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez abuk821 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 132 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2020 w Offtop przez Aneyh Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 139 wizyt

91,277 zapytań

139,942 odpowiedzi

315,130 komentarzy

60,722 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...