• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy umiesz potęgować? SPOJ JEŚLI CHCESZ ROBIĆ TE ZADANIE TO NIE WCHODŹ

Object Storage Arubacloud
0 głosów
463 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2017 w SPOJ przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)
zmienione kategorie 19 czerwca 2017 przez draghan
Kiedy ten kod -> http://wklej.org/id/3204645/ kompiluje i uruchamiam, po wpisania pierwszej liczby pokazuje mi się alert:  "Program xxx przestał działać"
komentarz 19 czerwca 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Co to za onetowa nazwa tematu, w dodatku wykrzyczana?
1
komentarz 19 czerwca 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

Co to za onetowa nazwa tematu, w dodatku wykrzyczana?

Bo moderatorzy (np. taki draghan) się plują o to, żeby nie wrzucać na Forum kodu do zadań ze SPOJa. :) Półśrodkiem zaradczym na to jest umieszczenie pytania w kategorii SPOJ, do której każdy wchodzi na własną odpowiedzialność (niektórych moderatorów [np. takiego draghana] nadal takie rozwiązanie nie satysfakcjonuje, ale jest tolerowane przez ogół moderatorów).

1
komentarz 19 czerwca 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)

Hm, taki komunikat nie wprowadziłby mnie w błąd:

[UWAGA: dział SPOJ może zawierać gotowce]

Raz że krócej, a dwa że od razu wiadomo, iż to komunikat forum.

3
komentarz 19 czerwca 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
Dobry pomysł. Podrzucę Arkowi. :)
3
komentarz 19 czerwca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Arek widzi i mówi, że to całkiem spoko, da się zrobić :)

Ale i tak ogólne informowanie np. przy zakładaniu pytania o zasadach SPOJa myślę, że jest potrzebne.
komentarz 19 czerwca 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
A, i żeby była jasność: tamten fragment tytułu napisany wersalikami to inwencja twórcza autora tematu, a nie komunikat forum. :)
komentarz 19 czerwca 2017 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

@draghan@Arkadiusz Waluk - czyli ten ficzer nie do końca spełnia swoje zadanie?

komentarz 19 czerwca 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
Jak widać. Ludzie za nic sobie mają wyskakujące czerwone ramki. :)
komentarz 19 czerwca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Hej no, akurat w tym przypadku chyba spełnił swoje zadanie - kolega pytający wiedział, że całe kody zadań nie są mile widziane i stąd pojawiło się ostrzeżenie w tytule pytania.

Kwestia tego jak będziemy na to reagować - czy zawsze bez analizy widząc w pytaniu cały kod wyrzucamy je (co uważam w niektórych momentach może być nieco zbyt rygorystyczne), czy szukamy innych rozwiązań.
komentarz 19 czerwca 2017 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Kwestia tego jak będziemy na to reagować (...)

Opcja nr 3 - dodać checkbox z treścią "Zapoznałem się z zasadami zadawania pytań dotyczących serwisu SPOJ..." , który pojawi się razem z ramką - dopiero po jego zaznaczeniu będzie można utworzyć temat. Wiadomo, że można zaznaczyć mimo wszystko, ale zawsze zwiększy to szanse, że dany użytkownik spojrzy na ramkę. Przynajmniej taką miałbym nadzieję :)

komentarz 19 czerwca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Tylko co to daje - dalej musi administracja podejmować decyzję czy to pytanie ma zostać, czy nie. Więc ja w checkboxy dodatkowe już bym się chyba nie bawił, a bardziej pomyślał nad opracowaniem jednolitych zasad, które byłyby zawsze przestrzegane.

Bo ogólnie zakaz wstawiania całych kodów jest spoko, ale momentami jak ktoś już, nie wiem, naprawdę nie wie co jest nie tak, widać że się stara, i chciałby wrzucić całość, to nie wiem czy jest sens odsyłać go z kwitkiem bo tak mówi zasada.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Nic dziwnego

int **tablica;
*tablica=new int [liczba_danych];

Dokonujesz dereferencji wskaźnika, który nie wskazuje na nic.

komentarz 19 czerwca 2017 przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)
To jak powinno to wyglądać?

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 585 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 1,054 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 279 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,562 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...