• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona php w szkole a w domu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
440 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Badiusz Obywatel (1,070 p.)
edycja 19 czerwca 2017 przez Badiusz

Zrobiłem stronę z użyciem bazy danych i php. Strona wyciąga z bazy numer, imię, nazwisko oraz zdjęcie które jest w longbloobie. W domu wszystko działa prawidłowo, ale gdy stronę odpalam w szkole to zdjęcie nie pojawia się a zamiast niego jest mały kwadracik. Chciałbym pokazać nauczycielowi, lecz najpierw muszę rozwiązać problem ze zdjęciem. Czy serwer może w jakiś sposób blokować pojawienie się zdjęcia?

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2017 przez dwadolary Gaduła (4,650 p.)
Prawy przycisk na kwadracik -> Pokaż obraz i sprawdź ścieżkę do pliku
komentarz 19 czerwca 2017 przez Badiusz Obywatel (1,070 p.)
Ścieżki raczej są wszędzie dobrze. W domu wszystko jest ok, w szkole przerzucam do htdocs + importuję bazę danych (tworzyłem też taką samą od początku- nie działało) i zamiast pojawić się zdjęcie to taki kwadracik, reszta działa w porządku więc to raczej nie ścieżka jest zła
komentarz 19 czerwca 2017 przez dwadolary Gaduła (4,650 p.)
Jesteś pewny? Po wpisaniu ściezki w przeglądarce pojawia się obraz?
komentarz 19 czerwca 2017 przez Badiusz Obywatel (1,070 p.)
Pewny na 100% to nie bo na razie jestem już w domu i nie mam dostępu do kompa w szkole ale czy przerzucając cały folder do htdocs z domu gdzie wszystko było dobrze, mogło by się coś stać ze ścieżkami?
komentarz 19 czerwca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Pamięć podręczną przeglądarki na komputerze w domu czyściłeś? Popraw prawa dostępu plików na serwerze...
+1 głos
odpowiedź 19 czerwca 2017 przez mitsuukurinaa Bywalec (2,790 p.)
Jaki typ serwera masz? W domu jakiś lokalny hosting?
Zaktualizowany adobee itd. ? U mnie w szkole też tak było i musiałem aktualizować programy na szkolnym komputerze
komentarz 19 czerwca 2017 przez Badiusz Obywatel (1,070 p.)
W domu na xammpie, w szkole też co prawda ale coś czuję, że szkolny serwer blokuje albo cholera wie... Co dokładnie zaktualizowałeś i czy problem się rozwiązał po tym?
komentarz 19 czerwca 2017 przez mitsuukurinaa Bywalec (2,790 p.)
No ja miałem kłopot np. na stronach typu kwejk itd. a dokładnie jbzd
Musiałem zakutalizować adobe itd. by wyświetlało prawidłowo grafikę.

Zdaje mi się,że problem leży w xammpie, nie wiem jak to dokładnie funkcjonuje, ale tak jak napisałeś, możliwe, że szkoła blokuje. Próbowałeś wykonać to na komputerze nauczyciela?

Na twoim miejscu wykupiłbym serwer za 5 zł smsem, wejdź na proserwer.pl kup ten serwer, wgraj przez total commandera i sprawdź czy działa. Swoją drogą nie musisz się bawić w jakieś lokalne serwery hostingowe itd.
+1 głos
odpowiedź 19 czerwca 2017 przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
Sprawdź rozszerzenie zdjęcia. Miałem podobny problem. Na lokalu działało bo nie brało pod uwagę wielkości liter w rozszerzeniu. Sprawdź rozszerzenie zdjęcia w kodzie i na serwerze. Czyli obraz.png .jpeg, .jpg musi być taki sam jak w kodzie.
0 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2017 przez rafal1997 Gaduła (3,180 p.)
Najlepiej pokaż źródło strony, bo może ścieżka jest inna to obrazków

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 465 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2017 w SQL, bazy danych przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 185 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2019 w PHP przez Kamil423 Początkujący (350 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,539 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...