• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie aplikacji mobilnych HTML5 PhoneGap

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
650 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2017 w Android, Swift, Symbian przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,380 p.)
Witam, jakiś czas temu usłyszałem o PhoneGap, można tam tworzyć aplikacje mobilne na IOS i Android. Trochę poczytałem o tym stworzyłem kilka prostych aplikacji przy użyciu JQueryMobile.

W przyszłości chciałbym zacząć budować większe aplikacje mobilne. No i tutaj mam problem, bo chciałbym zrobić jakąś aplikację z logowaniem, rankingami, bazą danych itp itd.

Kolejną rzeczą jest jaki jest najlepszy sposób połączenia się z bazą. Ja używałem AJAXA i PHP, ale chyba nie jest to najlepszy sposób.

Czytałem także że aplikacje stworzone w phoneGap na IOS mogą działać o wiele szybciej niż na Androida. Jak ma się to do wydajności w praktyce.

Kolejną sprawą jest tworzenie gier na phoneGap, tutaj chodzi głównie o wydajność. Czy aplikacje nie będą się zacinać.

Istnieje kilka też kilka alternatyw PhoneGapa m.in ionicframework. Czy jest on lepszy i wydajniejszy w praktyce niż phonegap?

Z góry dzięki za pomoc i w włączeniu się w dyskusje
komentarz 2 sierpnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Jest jeszcze React Native: https://facebook.github.io/react-native/ ale nie bawiłem się tym więc nie wypowiem się co do jakości/wydajności itp.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 czerwca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
A może kotlin/Swift?
komentarz 17 czerwca 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Zgadzam się, jeśli chodzi o wydajność to java/kotlin i swift będą najlepszym wyborem.
+1 głos
odpowiedź 2 sierpnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Już można tworzyć w HTML+CSS+JS w pełni natywne aplikacje mobilne...

https://www.nativescript.org/

komentarz 2 sierpnia 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Native Script jest dość niszowym rozwiązaniem w porównaniu do React Native. Inna rzecz, że w dobie PWA można powoli się zastanawiać, czy na pewno potrzebujemy aplikacji natywnej.
komentarz 4 sierpnia 2017 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,380 p.)
co jak co ale nadal mam problem jak umieścić reklamy admob w aplikacjach :(
0 głosów
odpowiedź 17 czerwca 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Co do bazy danych, to masz dwie opcje do wyboru. Albo robisz bazę na zewnętrznym serwerze i łączysz się z nią AJAXEM, albo korzystasz z bazy danych lokalnie. Jeśli piszesz w js, to masz do wyboru Web SQL, albo indexedDB. Ta druga jest bazą nosql. Phone gap lub Cordova nie będzie najbardziej wydajnym rozwiązaniem. Nadaje się jednak świetnie do mniejszych aplikacji. Co do gier, to wiem że takie powstają, przy użyciu Cordova i Phaser (js owy framework do robienia gier).

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 184 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 318 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2017 w HTML i CSS przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,380 p.)
0 głosów
7 odpowiedzi 1,025 wizyt
pytanie zadane 23 października 2016 w HTML i CSS przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)

92,452 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,074 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...