• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy mój komputer jest spalony?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
713 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Piotr Śledź Nowicjusz (220 p.)
edycja 16 czerwca 2017 przez Piotr Śledź

Witam, dziś pograłem sobie troche w gry i zauważyłem że mój komputer cholernie głośno chodzi i się nagrze (wyczyśćiłem go dokładnie) i nie podziałało dodam tylko że mam spalony ten pomarańczowy pręt który przekazuje ciepło oraz mam częste blue screeny gdy je mam pisze mi : FATAL ERROR albo MEMORY jest to bluescreen w windows 10 oczywiśćie ze smutną buźką 

SS - 

1
komentarz 16 czerwca 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

dodam tylko że mam spalony ten pomarańczowy pręt który przekazuje ciepło

To nie brzmi za dobrze. Ale postaraj się wrzucić zdjęcia, jak Tomek Kozioł radzi.

Monitorowałeś temperatury podzespołów?

komentarz 16 czerwca 2017 przez Tomek Kozioł Obywatel (1,740 p.)
Ten pomarańczowy pręt to chyba od procka. Procek może sie mocno grzać
komentarz 16 czerwca 2017 przez Piotr Śledź Nowicjusz (220 p.)
Dodałem już ss
komentarz 16 czerwca 2017 przez Piotr Śledź Nowicjusz (220 p.)
Nie wiem jak
komentarz 16 czerwca 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
A mógłbyś jeszcze wrzucić fotkę tego spalonego pręta?
komentarz 11 sierpnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

oczywiśćie ze smutną buźką

Microsoft wiedział co robi... Wiedział, że to już ten czas...

6 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 17 czerwca 2017 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
No niestety. W takim przypadku podejrzewam, że spalił się dezintegrator bitów. W takim wypadku jedyne co można zrobić, to zawołać szwagra, żeby pomógł i przeczyścić monitor szczotką drucianą, aż niebieski ekran zniknie. Jak to nie pomoże, to trzeba komputer dobrze umyć w ciepłej wodzie, żeby wirusy wypłukać. Jak to nie pomoże, to polecam znajomego z serwisu, który takie elementy wymienia, ale to będzie kosztować około 10tys. Łatwiejszym sposobem jest pomalowanie rozgrzanego pręta na kolor metalic i sprzedaż na olxie licząc, że ktoś sie nie zorientuje.
+2 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2017 przez Tomek Kozioł Obywatel (1,740 p.)
Pokazałbyś zdjęcia . Jak to wygląda ?
komentarz 16 czerwca 2017 przez Piotr Śledź Nowicjusz (220 p.)
Postaram się
0 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2017 przez niezalogowany
Pierwsze i najwazniejsze jak tak sie nagrzewa to sprawdzenie temperatur i czy we wnętrzu kurzu nie ma który nagrzewa podzespoły, drugie wymiana pasty termoprzewodzącej.
komentarz 16 czerwca 2017 przez Piotr Śledź Nowicjusz (220 p.)
strasznie się boję otwierać klape od procesora co powinienem zrobić by bezpiecznie otworzyć klape od procesora?
komentarz 16 czerwca 2017 przez niezalogowany
Przy założenu że to laptop w zalezności od modelu laptopa odkręcić sruby mocujące dolną pokrywe. Jeżeli tego nie robiłeś, idź zanieś to do serwisu lepiej. Bo zapewne pasty nie masz.
0 głosów
odpowiedź 17 czerwca 2017 przez Tomek Kozioł Obywatel (1,740 p.)
Może to kłopot z pamięcią RAM,Dyskiem Pamięci lub Procesorem. Ja stawiam bardziej na pamięć i ram tak te bluescreeny pokazują albo processor zbyt bardzo sie nagrzewa
0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2018 przez Meridian Obywatel (1,480 p.)
Wy tak serio z tymi odpowiedziami czy się z chłopaka nabijacie? A teraz tak - pomarańczowy pręt to układ chłodzenia. Jak nie działa to nie odprowadza ciepła z procesora i wszystkich układów które powinien chłodzić. Druga sprawa - jsk go czyściłeś jak nie wiesz jak odkręcić klapkę od procesora. Najpierw odłącz komputer od zasilania i jeśli bateria jest na zewnątrz obudowy to ją wyjmij. Następnie przygotuj pudełko na śrubki najlepiej taki z przegródkami które będziesz opisywał żeby wiadomo było które do czego i żeby je czasem nie zgubić. Kolejny krok - wejdź na youtube wpisz swój  DOKŁADNY model laptopa i dopisz disassembly. Oceń czy dasz sobie radę sam go rozkręcić i skręcić. Jak nie albo nie masz gdzie kupić dobtej pasty i termopadów to sobie daruj. Jak dasz radę i masz materiały to do dzieła tylko uważaj żeby łebek śrubek nie zedrzeć. Pamiętaj że domowe naprawy robisz na własne ryzyko i odpowiedzialność. Jak coś uszkodzisz mechanicznie to gwarancja tego nie obejmuje
1
komentarz 11 sierpnia 2018 przez draghan VIP (106,230 p.)

Wy tak serio z tymi odpowiedziami czy się z chłopaka nabijacie?

A Ty tak serio z tą odpowiedzią? ;) Myślę że w ponad rok autor pytania zdołał się uporać z problemem. :) Ponadto nie ma nigdzie powiedziane, że to jest laptop. devil

komentarz 11 sierpnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

@Meridian, Wybacz, ale od czerwca nie możemy się doczekać jego zdjęć i uznaliśmy to za trolling.

komentarz 11 sierpnia 2018 przez Meridian Obywatel (1,480 p.)

@draghan,  jest o klapce od procesora. Natomiast co do daty to fakt - nie spojrzałem nawet :D

–1 głos
odpowiedź 11 sierpnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,770 p.)
Idź do serwisu to się dowiesz w czym problem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 398 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,740 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Damian Sierocki Użytkownik (800 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 349 wizyt
pytanie zadane 1 września 2021 w Sprzęt komputerowy przez karix-IT Użytkownik (520 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,616 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...