• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ASP.NET mvc, co trzeba umieć przed?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,629 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2017 w C# przez Kriszu Nowicjusz (200 p.)
Hej wszystkim!
Zbliżają się wakacje, więc idealny czas by poszerzyć wiedzę z zakresu programowania. Przymierzam się do kupna książki związanej z technologią ASP.NET MVC 5. Jednak nie jestem do końca przekonany czy nie muszę przed nią nadrobić jakiejś wiedzy z innych języków, by dobrze ja zrozumieć. Mam solidne podstawy w c++, sql, html, css. Po prostu nie chce kupić czego do końca w ciemno i zawieść się, że jednak muszę jej czytanie odłożyć w czasie, gdyż mój obecny stan wiedzy nie pozwala, na wystarczające rozumienie tej książki. Także myślicie, że mając podstawy w powyższych językach już można zaczynać przygodę asp.net? Czy pasowałoby przysiąść jeszcze nad czymś nim się za .net wezmę?

Pozdrawiam!
komentarz 15 czerwca 2017 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
ASP.NET to framework do C#.
(taka duuuża biblioteka)
Ogarnij składnie C#, jak to wszystko działa itd
A później bierz sie za framework

To troche tak jakbyś... no na przykład brał się za Bootstrapa nie znając CSS, albo uczyłbyś się Symfony nie umiejąc nic w PHP
komentarz 15 czerwca 2017 przez Kriszu Nowicjusz (200 p.)
No tak, ale znając dobrze składnie i działanie c++ wraz z obiektówką to przejście na c# nie będzie "formalnością"?
komentarz 15 czerwca 2017 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
C++ i C# to dwa różne światy są. C++ jest zorientowany obiektowo, a C# jest obiektowy. Programy, które tworzy się w C++ wyglądają inaczej niż te z C#.
1
komentarz 15 czerwca 2017 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Wielu rzeczy trzeba sie nauczyć, ale według mnie przejście na płynne posługiwanie sie C# powinno zająć... miesiąc? może dwa
Mimo wszystko w obu są elementy obiektowe, więc nie będziesz musiał uczyć się od początku czym jest np dziedziczenie, a jedynie sprawdzisz w jaki sposób robi się to w C#
komentarz 15 czerwca 2017 przez Bartłomiej Łaski Mądrala (5,100 p.)

Ja osobiście programuje w C# od 8 miesięcy a jeszcze nie umiem nawet polowy jego smaczków, tylko ze za wybrałem WPF i MVVM(coś ale MVC). Tak samo ucząć się programować z użyciem object calisthenics, jest to coś cudownego pozwalającego stworzy czysta esence kodu, ktory jest prosty w debuggowaniu, spojny a co najwazniejsze prosty w testowaniu przez testy jednostkowe.

komentarz 16 czerwca 2017 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
To czy wybierzesz WPF, czy ASP nie ma większego znaczenia, i tak będziesz musiał uczyć się wielu rzeczy od podstaw.
ASP jest lepszy jeśli już umiesz html i css, ponieważ do zrobienia czegoś co ma "sensowny" wygląd, nie musisz uczyć się frontendu. W przypadku aplikacji okienkowych trzeba ogarnąć jak działa XAML (do którego na szczęście są edytory graficzne).

Na start nie polecałbym uczyć się ASP razem ze wzorcem MVC, żeby lepiej zrozumieć jak to działa. Sam zrobiłem ten błąd i dość szybko się zniechęciłem.
Odwrotnie zrobiłem w PHP, ponieważ zaczynałem bez żadnych wzorców, sprawiło to że podczas korzystania z MVC nie dość, że wszystko lepiej rozumiałem, to jeszcze bardziej doceniłem jakie możliwości daje ten wzorzec (głównie porządek w kodzie), o których pewnie bym nie wiedział gdyby nie "trudne" początki.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 czerwca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

co trzeba umieć przed?

C#

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 243 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2020 w C# przez Moras Obywatel (1,620 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 377 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2018 w C# przez tomek2323 Bywalec (2,050 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 241 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2018 w C# przez tomek2323 Bywalec (2,050 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...