• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

sata III vs m.2 Przyszłość

Object Storage Arubacloud
0 głosów
569 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2017 w Sprzęt komputerowy przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Witam.

Musze kupić nośnik ssd i się zastanawiam czy wziąć Sata III czy M.2. Oba są w podobnej cenie i oba mi będą pasować. Zastanawiam się teraz tylko czy za jakiś czas np. 5 lat jakbym np. miał jakiś nowy laptop to czy było by w nim miejsce na dysk Sata III czy M.2. Jak myślicie? Jak sobie teraz patrzę to Sata III obecnie dominuje, czy zmieni się to korzyść m.2 czy lepiej kupować Sata III?
komentarz 16 czerwca 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
MSI GE62-XYZ - to jest seria (produkowane od 3 lat bodaj) ostatnie 3 litery to model xD
komentarz 16 czerwca 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
:) 2QC
komentarz 16 czerwca 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Ogólnie bardzo nie polecam tego laptopa bo cholernie się grzeje i poszły mi zawiasy
komentarz 16 czerwca 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

No i mamy jasność, twój nie obsługuje dysków PCIe

Samsung 850 EVO 250GB co najwyżej ale nie szybsze ..

Zasadniczo masz dwa gniazda o tej samej wydajności :P Ustaw "plan zasilania" by wyłączał dysk po 2 min nie używania 

komentarz 16 czerwca 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)

Mam nadzieję że obsługuje tego: https://www.x-kom.pl/p/316772-dysk-ssd-crucial-275gb-sata-ssd-mx300-m2-2280.html bo już jest zamówiony. Ogólnie to szkoła powiedziała że mogę sobie coś wybrać do 200zł to wybrałem ten dysk i resztę dopłacę. 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 czerwca 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
wybrane 14 czerwca 2017 przez jankustosz1
 
Najlepsza
Prawdopodobnie kiedyś złącze SATA 3 zostanie zastąpione innym złączem, np. M.2.

M2 jest o tyle dobre, że nie ogranicza dysków aż tak bardzo jak SATA. Poza tym rozmiary dysków na M.2 są mniejszem dyski korzystające z tego złącza są też bardziej energooszczędne, a transfery robią swoje. Nie zastanawiaj się - bierz M.2.
komentarz 14 czerwca 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Wątpię trochę jak patrzę na laptopy to większość z sata III korzysta i boję się że kupię m.2 a później będę potrzebował sata III.
komentarz 14 czerwca 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Nie bój się, spójrz na najnowsze laptopy, większość z nich ma wolne złącze m.2 :)
komentarz 16 czerwca 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Prawdopodobnie kiedyś

No patrz a ja sądziłem że już rok temu SATA3 zostało zastąpione dla dysków SSD prze M.2 PCIe AHCI, PCIe NVMe... właściwie to trzeba się spodziewać zaraz następcy M.2 bo dyski SSD mogą być 20x wydajniejsze niż obecnie i spokojnie co roku będą podnosić wydajność technologicznie mają już na 6-7 lat na już opracowane rozwiązania które tylko są dopracowywane.

Samsung 960 EVO 250GB - to jest nic względem prototypów

https://www.techpowerup.com/234002/geil-shuttle-series-m-2-nvme-ssd-pictured
Niebawem trzeba będzie coolery montować na nie ;)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 133 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Mateo13 Bywalec (2,360 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 7,678 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Krupenz Początkujący (360 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 360 wizyt

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...