• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Odniesienie do sesji w pliku html

Object Storage Arubacloud
0 głosów
167 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2017 w Java przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)

Piszę pewny projekt w Springu i mam pewien problem. Otóż moja stara wersja aplikacji zakładała przetrzymywanie sesji użytkownika w obiekcie HttpSession, przez co mogłem w pliku html odwołać się do takiego obiektu poprzez 

session.user.username

bez dodawania obiektu użytkownika na model. Jednak postanowiłem trochę przebudować mój program i stworzyć dla zalogowanego użytkownika całkiem nowy bean sesyjny UserSession oznaczony adnotacją

@Scope(value = "session", proxyMode = ScopedProxyMode.TARGET_CLASS)

ale nie daje to mi możliwości odwoływania się do do tego obiektu sesyjnego, jak podczas gdybym dodał go do 'HttpSession'. Jest to trochę w tym momencie uciążliwe, bo musiałbym tego beany sesyjnego wrzucić na model w wielu kontrolerach co bardzo nie chciałbym.

Czy jest możliwość, aby odnieść się do beana sesyjnego bez jego pośredniego dodawania na model? Chciałbym to robić tak bezpośrednio np. poprzez 'session' i tyle. Albo jest może jakiś inny sposób o którym nie wiem na taki bean sesyjny?

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 czerwca 2017 przez Mateusz51 Nałogowiec (28,180 p.)
Możesz dodać funkcjie oznaczoną @ModelAttribute("nazwa") która bedzie zwracać tego bean .

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 152 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 373 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,296 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2018 w Java przez niezalogowany

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...