• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed [SIECI] Router WiFi + Serwer DHCP

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
905 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez HarryJump Nowicjusz (120 p.)
zamknięte 13 czerwca 2017 przez HarryJump

 

Mam podaną podsieć. Jest w niej 20 hostów, które maja być połączone przez WiFi do routera WiFi R1, który jest podłączony do serwera WWW1 z DHCP i routera R1.

 

Pytanie moje brzmi jak zrobić, aby Router WiFi brał tego DHCP z serwera?

Drugie pytanie to jaką dać bramę domyślną komputerów? Routera WiFi, drugiego routera czy serwera?

Trzecie - Na routerze R1 ma być rip v2. Przy wpisywaniu adresów w ripie mam podać adres sieci z routera WiFi czy z serwera czy obydwa? Serwer ma być potem pingowalny z innej (podobnej jak na obrazku) podsieci z laptopów.

komentarz zamknięcia: Zrobiłem WiFi itp. Nadal nie rozwiązałem tego jak połączyć 2 routery.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 czerwca 2017 przez niezalogowany
Moim zdaniem:

Ad 1. ale ruter ma w sobie DHCP i w nim określasz pule adresów od do jakie mogą być dzierżawione. A serwera DHCP określa IP odbiorców. Warto zauwazyć że ruter pracuje jako sieć prywatna, a więc w sieciach prywatnych masz te same adresy IP, gdzie poza tą siecią to nie może występowaćnp. serwer -ruter

Ad.2.

Bramą domyslą jest adres rutera WiFI

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 608 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 137 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 94 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...