• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Po najechaniu kursorem na przycisk - zmiana koloru z dołu do góry (hover)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,854 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2017 w HTML i CSS przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
zamknięte 13 czerwca 2017 przez Krzysiek_34
Witam.

Czy istnieje możliwość, aby po najechaniu kursorem na przycisk, nastąpiła zmiana koloru z dołu do góry? Zmiana koloru ma nastąpić z dołu do góry z normalną szybkością, aby można było zobaczyć ten efekt. Najczęściej zmiana koloru (hover) następuje od razu po najechaniu kursorem na przycisk. Kiedyś na jakiejś stronie widziałem taki bajer, ale niestety nie pamiętam tej strony.
komentarz zamknięcia: Problem został rozwiązany.
komentarz 12 czerwca 2017 przez Shaoi Mądrala (7,020 p.)
::after?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2017 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)

Da się :) Jest kilka sposobów:

  • użycie cienia wewnętrznego jako tło dla przycisku i zmianę jego położenia w poziomie :)
  • użycie :after i :before, które jest o tyle bardziej uniwersalne, że możemy zmieniać nie tylko kolor, a całe obrazki, ale za to dostajemy więcej kodu
  • nie próbowałem tego zrobić, ale nie wykluczam, że się da, a mianowicie użycie gradientu (chociaż możliwe że zachowa się jak zwykły kolor przechodząc fadeOut/In i nie uzyskamy efektu jaki chcemy)

Dwa pierwsze sposoby pokazałem tutaj https://codepen.io/mitelak/pen/qjNbga ;)  

komentarz 12 czerwca 2017 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Odpowiada mi drugi sposób jaki zaprezentowałeś.

Dzięki za pomoc.wink

+1 głos
odpowiedź 12 czerwca 2017 przez Alwox Gaduła (4,840 p.)
Do tego przydadzą Ci się animacje, tu masz o nich artykuł https://css-tricks.com/almanac/properties/a/animation/ Podpowiem, że jeśli dobrze zrozumiałem, to interesować Cię będzie animowanie wysokości ale zamiast niepotrzebnie komplikować z nakładaniem divów pokombinuj z pseudoklasami :before albo :after.
0 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2017 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Zmiana koloru na guziku? A guzik masz z czego? Input, button czy "a href"? Nałóż na guzik diva o zerowej wysokości. A jak złapiesz zdarzenie najechania na guzik to zmieniaj mu wysokość przez jakiś czas.
komentarz 12 czerwca 2017 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

To jest guzik typu ARIA z wyświetlanymi panelami:

http://accessibility.athena-ict.com/aria/examples/tabpanel2.shtml

Po kliknięciu na "Prices" albo "Features", wyświetlają się panele, na których można umieszczać co nam się podoba.

U mnie guzik ma następujące parametry:

.tab
{
	float: left;
	margin-left: 0px;
	width: 180px;
	line-height: 35px;
	border-top-left-radius:.5em;
	border-top-right-radius:.5em;
	background-color: #C0C0C0;
	color: black;
	font-size: 12px;
	font-weight: bold;
	text-align: center;
	display: inline;
	margin-right: 8px;
}

.tab:hover
{
	background-color: #000000;
	color: white;
	cursor: pointer;
}

 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 257 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2017 w HTML i CSS przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,480 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,382 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2018 w HTML i CSS przez Nocomentor Początkujący (250 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...