• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop dla studenta informatyki, proste aplikacje, rendering (Unity, Blender), max 3000zł

Object Storage Arubacloud
–1 głos
709 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2017 w Sprzęt komputerowy przez x_jacaa Nowicjusz (120 p.)
Witam. W październiku wybieram się na studia, mój laptop po 7 latach w końcu odmówił działania i jedynym moim sprzętem w tym momencie jest blaszak który dobry był może w 2006 roku. A więc, jakiego polecacie laptopa do robienia prostych aplikacji, wygodnego przerabiania materiału na studia oraz czasami do pobawienia się w robienie gier w programach graficznych typu Unity, Blender, może Android SDK? Najlepiej jak miałby matową matrycę, dość duży ekran najlepiej Full HD, dysk SSD, CPU/GPU nie muszą być nie wiadomo jakie, wystarczy aby wspomniane aplikacje działały sprawnie, nie zamierzam na nim grać w najnowsze tytuły. Cena maksymalna jest w granicach 3000zł, jeśli znajdzie się taki, który spełnia wymagania a kosztuje mniej to jak najbardziej, nie chcę przepłacać za moc obliczeniową której nie wykorzystam. Z drugiej strony idealne perełki które wykraczają poza 3k też ostatecznie wchodzą w grę. Laptop może być nowy lub używany, chociaż wolałbym nowego. Tańszy + dokupienie podzespołów typu lepsze SSD też może być. Z góry dziękuję za pomoc
4
komentarz 12 czerwca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

"Idę na studia, potrzebuję laptopa" odc. 32569.

komentarz 13 czerwca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
"I czy Core i7 wystarczy" odc 46897.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 czerwca 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Ja mam dla Ciebie lepszą propozycje. Po pierwsze za ok 3 tys. zł wcale nie kupisz znacznie lepszego laptopa niż 7 lat temu. Programy się rozwijają i trzeba mieć coraz mocniejszy sprzęt, a producenci laptopów zamiast tworzyć wydajny sprzet dodają bezsensowne bajery typu dotykowy ekran albo dysk 1TB. Ok,może ktoś potrzebuje tyle miejsca,ale z reguły są to ludzie,którzy kupują bardzo wydajne sprzęty np.: do prac graficznych. Dlatego ja polecam Ci rozglądnąć się za lapotpem polesingowym. Są sklepy takie jak amso,computeralliance,gdzie znajdziesz konkretnego laptopa w cenie 2-3tys.zł. Można kupić tanszy,ale wg mnie lepiej dołożyć.Bez problemu znajdziesz zadbane laptopy bez większych rys czy innych uszkodzeń. Za resztę pieniędzy zainwestuj w dobrą myszkę i torbę i ewentualnie w jakąś podstawke do lepszego chłodzenia. Zmieścisz sie w 3 tyś. ze wspomnianymi przeze mnie akcesoriami i bedziesz zadowolony. Pamietaj,że korzystanie z laptopa w domu,a noszenie go na uczelnie,często na mrozie to zupełnie inna bajka. Nawet za 4tyś byłoby Ci ciężko znaleźć laptopa tak dobrego jak jakis laptop polesingowy za ponad 2tys.zł. Kupując nowego nie masz gwarancji,że się nie popsuje. Ja ze swojej strony polecam dell'a,najlepiej z serii latitude. Sam korzystam z takiego sprzętu i jestem pod wrażeniem jego wydajności i jakości wykonania. Jeszcze mam jedną radę: skoro kupujesz laptopa na studia to zaopatrz się w sprzęt z i7, dobrą grafiką, co najmniej 8gb ram i dyskiem SSD, żebyś potem nie żałował,że Twój laptop nie będzie tak wydajny jakbyś chciał. A tak jak mówię, w Twoim budżecie można znaleźć świetny laptop o ponadprzecietnych parametrach i jeszcze w kieszeni zostanie Ci kilkaset złotych na inne wydatki.
0 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2017 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
Na studia tylko ultrabook, jeżeli chcesz zapewnić sobie mobilność i możliwość przesiedzenia na uczelni bez brania ładowarki ze sobą. Najtańszą konkretną opcją jest tutaj ZenBook od Asusa ich ceny zaczynają się właśnie od 3000zł. Inną ciekawą opcją może być używany MacBook Pro z retiną.
komentarz 13 czerwca 2017 przez Krzysztof_Nowak Stary wyjadacz (10,980 p.)
Tańszy jest Acer V3-372 https://www.x-kom.pl/p/326582-notebook-laptop-133-acer-v3-372-i5-6200u-8gb-240-win10-fhd.html
+ ekran matowy IPS
+ bateria
+ szybki dysk
+ Aluminiowa obudowa
komentarz 13 czerwca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Przecież ten laptop się rozleci w ciągu pół roku... Ja tam mam 3 ThinkPady i do dzisiaj chodzą jak czołgi, huehuehue...
komentarz 13 czerwca 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Podobna historia - Lenovo t61 (t chyba od tank), przeżył awarię układu chłodzenia (nieprzemyslana naprawa odkurzaczem), 2 upadki ze stołu, zalanie - zabiła go awaria karty graficznej (wadliwa seria Nvidii). Do Blendera to on się nie nadawał - próbowałem.

Lenovo t410 - przeżył 4 zalania (po jednym wymiana dysku, po drugim zatkany układ chłodzenia, 2 pozostałe to kawa i woda), działa do tej pory.

Lenovo w500cośtam (15.5 cala) - pancerny sprzęt za grosze z dobrym ekranem - kupiłem dla Mamy. Na razie bezwypadkowy.

Koniec offtopu -

T560p (akurat mieści się w budżecie) - trochę za delikatny jak na moje standardy, brak kilku opcji ze starych Thinkpadów, ale tez fajna maszynka. 16 GB RAM + i5 2.8, matowa matryca Full HD + SSH 256 gb + obudowa mocniejsza niż standard - trochę poniżej 3000 w opcji poleasingowej.  

Xmid - w Computer Alliance chyba trzeba kupić hurtową ilość komputerów.
0 głosów
odpowiedź 13 czerwca 2017 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
1
komentarz 13 czerwca 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
generalnie w tej cenie to całkiem spoko laptop,ale trzeba wziąć pod uwagę.że nie ma on matowej matrycy a oprócz tego jest on bez systemu.Poza tym jakość wykonania jest na niskim poziomie w porownaniu do laptopow z serii chociazby latitude (dell). Za kilkaset zlotych mniej mozna znalezc znacznie lepszy sprzet poleasingowy w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym.
0 głosów
odpowiedź 13 czerwca 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Liczysz na 4 rdzeniowy procesor HQ ;) ?

Lenovo Ideapad 700-15
MSI GL62 6QE

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 1,315 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 673 wizyt
pytanie zadane 3 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez Karolina987 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 358 wizyt

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,637 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...