• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaka informatyka??

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,783 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez szynszyl97 Początkujący (410 p.)
Witam,

Idę na studia :), informatyczne :(. Matura poszła mi dobrze z ang i matmy. W grę wchodzi raczej Kraków. "Najlepszy" kierunek IT na jaki mogę się dostać to jest informatyka stosowana na WFIS AGH. Problemem jest to że z fizyki jestem noga. Czytałem też na innych forach że sporo studentów rezygnuje po 1 roku. Czym ta infa różni się od tych z wyższymi progami na tej uczelni?? jakie towarzystwo się tam kręci ?? Dlaczego studenci rezygnują ?? Warto rozważać PK, a jesli nie to jakie alternatyw ??

Ktoś pomoże ??

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Czym ta infa różni się od tych z wyższymi progami na tej uczelni??

Przedmiotami i poziomem trudności. Polecam sprawdzić szczegóły w https://syllabuskrk.agh.edu.pl/2017-2018/pl/treasuries/academy_units/offer

Warto rozważać PK, a jesli nie to jakie alternatyw

Warto. W Krakowie na PK masz dwie informatyki i jedną stosowaną. Pozostaje jeszcze UJ, ale jak masz problemy z fizyką to nie polecam się wybierać tam na infe na wydziale Fizyki. Chociaż jak pójdziesz na tą stosowaną na AGH to też fizykę będziesz gonił ;)

Ostatecznie i tak na "porządnego informatyka" nie wykształcą Cię nawet najlepsze studia. Tylko samodzielna praca jest coś warta w tej branży i tyle w temacie.

+1 głos
odpowiedź 12 czerwca 2017 przez Venglas Obywatel (1,160 p.)
Witam.

Ludzie rezygnują z różnych powodów. Ogólnie to nie jest zasada, że na 1 roku, ale na tym 1 roku zazwyczaj dużo osób odpada. Taka selekcja naturalna.

Ja np. zrezygnowałem ze studiów po to żeby kształcić się we front endzie. Wolę iść do pracy i po 5 latach praktyki mieć solidne zarobki w branży. Rozważam jedynie zaczęcia kierunku filologii angielskiej (zaocznie).

Pozdrawaim :)
komentarz 12 czerwca 2017 przez niezalogowany
jesteś jednym z nielicznych zdrowo myślących
3
komentarz 12 czerwca 2017 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Ruch dobry wg statystyki. Są jednak ludzie, którzy dzięki studiowaniu osiągają wiele, zdobywając wysokie granty, uczestnicząc w konferencjach i pisząc publikacje. I wtedy zdrowo myślący to jest ten, który został na studiach, a nie pracuje w korpo za 5 tysięcy :-)
2
komentarz 12 czerwca 2017 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
Na studia szczególnie informatyczne nie idzie się, żeby się nauczyć programować tylko poznać ciekawych ludzi z branży, wykorzystać to co daje uczelnia czyli różne wyjazdy i możliwości rozwoju, znaleźć ludzi, którzy chcieliby współtworzyć coś ciekawego z Tobą no i dla samego faktu studiowania, a nie od razu pracy na etat.
+1 głos
odpowiedź 16 czerwca 2017 przez Drakster Początkujący (340 p.)
Ja bym stawiał na AGH, ale faktycznie trzeba ogarniać temat bo łatwo tam nie jest. Interesują Cię tylko uczelnie publiczne? Bo jak nie to masz jeszcze informatykę i ekonometrię na WSEI, z ciekawszych specjalności mają np. projektowanie gier komputerowych i kursy Microsoft i CISCO. Jak miałeś co najmniej 70% z rozszerzonego angielskiego albo matmy na maturze to możesz się nawet załapać na indywidualny tok nauczania, wtedy masz naukę za free.
komentarz 17 czerwca 2017 przez szynszyl97 Początkujący (410 p.)
Naprawdę bardzo poważnie rozważałem informatykę i ekonometrię, dopóki nie zorientowałem się że to nie są studia inżynierskie. Warto jednak wiedzieć że jest możliwość nauczania indywidualnego
komentarz 18 czerwca 2017 przez Drakster Początkujący (340 p.)
To właśnie są studia inżynierskie :D

Podobne pytania

–1 głos
0 odpowiedzi 194 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 556 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 1,065 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...