• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Ankieta] Jaki-jezyk-programowania.pl - pomoc w stworzeniu mapki wyboru technologii

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
512 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2017 w Nasze projekty przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
edycja 13 czerwca 2017 przez Codeboy

Po małej refaktoryzacji projektu jaki-jezyk-programowania.pl w końcu skupię się na treści merytorycznej strony. W pierwszej kolejności biorę się za poprawienie mapki wyboru języka / technologii do danego zastosowania.

Przygotowałem ankietę, z pomocą której będę chciał stworzyć całą mapkę od nowa. Pomożecie?

Zapraszam do rzetelnego wypełniania - jaki-jezyk-programowania.pl/#ankieta

Tymczasowo strona offline, do ankiety można się dostać bezpośrednio https://goo.gl/forms/sng79G74eqOm9G572

Bez pomocy społeczności projekt się nie utrzyma ;< Liczę na Was!

PS: Jeśli chcesz pomóc poza ankietą zapraszam na slacka (http://slackin.devstyle.pl/) na kanał #jaki_jezyk

komentarz 11 czerwca 2017 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
Swoją opinie przekazałem już w ankiecie, aczkolwiek nie dostane odpowiedzi, więc tutaj napiszę, że według mnie pytanie o inżynierie wsteczną, albo programowanie współbieżne chyba nijak będą interesować osoby początkujące, które niezbyt miały do czynienia z programowaniem :D
komentarz 11 czerwca 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
tak, też tak mówiłem ludziom, ale zaproponowali kategorię więc ją dodałem.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2017 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Odpowiedziałem na ankietę, bo czemu nie. Jednak mam jedną uwagę. Ta ankieta jest zbyt bardzo rozwarstwiona, niby wynik ma być kierowany do osoby początkującej, a dla takiej osoby liczą się chyba tylko 4 główne sektory, czyli gry, programy desktopowe, mobile, web, ale to już raczej moje subiektywne zdanie. Po za tym totalnie nie kumam o co chodziło w pytaniu dot. języków w dużych korporacjach, totalnie nie wiem o co chodziło.
komentarz 12 czerwca 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
Wiele osób tego nie wiedziało, źle je sformułowałem. Chodziło o to, żeby wypisać języki jakie obowiązują w dużych korporacjach, jeśli mamy taką wiedzę, tak jak dałem przykład, ze nazwa firmy - język. Już tego pytania nie ma.

Co do bardziej zaawansowanych zastosowań - dodałem je bo inni zaproponowali, może kiedyś rozbuduję stronę to się przyda. Poza tym fajnie wiedzieć więcej ;)

PS: dzięki za wypełnienie ;)
0 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

Liczba wypełnionych ankiet ładnie rośnie, może coś z tego będzie ;) Już jest ponad 70, ale prosiłem o to w wielu miejscach. 
Dzięki wszystkim za wypełnianie!

Jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił to zapraszam - Ankieta

 

2
komentarz 13 czerwca 2017 przez Daniel Dolebski Nowicjusz (140 p.)
"This account has been suspended.
Either the domain has been overused, or the reseller ran out of resources."
komentarz 13 czerwca 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

wybaczcie, migruję na Github pages, niedługo strona znów powinna być live. Tymczasem do ankiety można się dostać bezpośrednio https://goo.gl/forms/sng79G74eqOm9G572

0 głosów
odpowiedź 13 czerwca 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

Tymczasowo strona offline, do ankiety można się dostać bezpośrednio https://goo.gl/forms/sng79G74eqOm9G572

Podobne pytania

+10 głosów
6 odpowiedzi 872 wizyt
+16 głosów
17 odpowiedzi 1,482 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 564 wizyt

92,545 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,503 komentarzy

61,930 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...