• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programista bez wykształcenia kierunkowego

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,320 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
Cześć,

Obecnie jestem uczniem technikum elektronicznego. Za jakieś 2 lata (mam nadzieję) skończę szkołę i będę chciał wyjechać na studia do Krakowa. Wybór padł na informatykę - znam się mniej więcej na tym i jestem pewien, że chciałbym się tym w życiu zajmować. Elektronika była pomyłką. Ponieważ mojej rodziny nie stać, aby mnie utrzymać w Krakowie, będę chciał studiować zaocznie i pasuje mi, żebym znalazł jakąś pracę, żeby opłacić studia i się utrzymać.

Czy nie mając wykształcenia kierunkowego mogę pracować jako programista? Jeżeli tak, to na jaką pensję mogę liczyć i w jakich językach programowania (słyszałem, że niektóre języki typu JAVA są zarezerwowane dla korporacji, a tam wymagają wykształcenia)? Proszę o wasze porady.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
wybrane 17 października 2018 przez Eliro
 
Najlepsza
A co potrafisz w ogóle?
komentarz 10 czerwca 2017 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
Trudno określić. Uczyłem się C++ z kursów Zelenta i potem uzupełniałem swoją wiedzę o różne materiały - głównie z youtube lub dokumentacji. Uczę się GTK+, Qt mi nie przypadł do gustu. Potrafię też programować w PHP - https://www.youtube.com/watch?v=3n8_piSewlI&list=PLE974A9BEF34A967A

Zacząłem też się uczyć Javy i ogólnie miałem zamiar niedługo uczyć się biblioteki graficznej. A ponieważ jestem elektronikiem, to znam też język C - na mikrokontrolery oraz podstawy w wersji na zwykły komputer. Z Pythonem miałem styczność, ale tylko po łebkach. Umiem obsługiwać również Linuxa - miałem styczność z Debianem i Ubuntu. Chciałbym wiedzieć do czego się przyłożyć przez te 2 lata - gdzie w Krakowie są największe szansę na znalezienie pracy w IT bez wykształcenia informatycznego (chodzi o języki programowania)? Po ukończeniu studiów chciałbym zostać programistą Javy - niestety bez wykształcenia nigdzie nie znajdę pracy jako programista Java.
1
komentarz 10 czerwca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Czyli umiesz tak na prawdę nic. Ten kurs php sobie odpuść bo jest przestarzały.

Na bank nie dostaniesz roboty z takimi skillami. Na staż to też wątpliwe.

Ucz się jednego konkretnego języka.
komentarz 10 czerwca 2017 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
Chciałbym właśnie wiedzieć jakiego. Przecież nie wszędzie zatrudniają bez wykształcenia informatycznego. Po to ten post - żebyście mi doradzili na czym się skupić.
komentarz 10 czerwca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
To bez znaczenia.
komentarz 10 czerwca 2017 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
No jak to? Słyszałem, że takie języki jak np. Java są zarezerwowane dla większych firm, które wymagają wyższego wykształcenia.

Podobne pytania

+10 głosów
2 odpowiedzi 293 wizyt
+2 głosów
4 odpowiedzi 418 wizyt
pytanie zadane 9 września 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez cpwioczmexubkihofq Początkujący (370 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,026 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...