• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie - kierunek rozwoju - GRAFIKA

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
807 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Wi_ktos Bywalec (2,950 p.)
Witam serdecznie,

na wstępie chciałbym podziękować każdemu kto zdecydował się otworzyć ten post i udzielić mi pomocnej rady.

Przechodząc z "grubej rury" do sedna. Zainteresował mnie temat grafiki komputerowej. Żeby sprecyzować : nie chodzi mi o zabawy w Gimpie AutoCadzie czy innym programie do tworzenia obrazów. To co przykuło moją uwagę to programowanie grafiki. Fascynujące wydaje mi się tworzenie animacji obrazków z przy pomocy kodu napisanego w C++ czy Java czy temat detekcji obiektów na obrazach. Rozpocząłem więc śledztwo i natrafiłem na nazwę biblioteki OpenGL. Nasuwa mi się jednak pytanie :

Jak zacząć zabawę z tą dziedziną ?
 

Wiem, że zagadnienie jest trudne i wymaga sporej wiedzy nie tylko programistycznej ale i matematycznej. Pytanie zadałem ponieważ już za chwilkę będę po pierwszym roku studiów więc analizkę czy algebrę mam prawie za sobą a w dodatku programuje całkiem nieźle, pysznie stwierdzając, w C++ i Javie. To czego oczekuje w odpowiedzi to droga którą należy podążać aby nie wrzucić siebie na głęboką wodę ale powoli i stopniowo wdrażać się w przecudny świat "programistycznej" grafiki komputerowej.

 

Pozdrawiam wszystkich pasjonatów informatyki. !

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2017 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
edycja 8 czerwca 2017 przez Chess

Jeśli poznałeś już, co to są struktury danych, pętle, tablice, zmienne, struktury kontrolne, itp., to powinieneś zacząć tworzyć jakiś projekt. Może to być np. zwykły paint napisany w czystym c++ i tylko na standardowych bibliotekach, najlepiej bez frameworków i silników,

Żeby sprecyzować : nie chodzi mi o zabawy w Gimpie AutoCadzie czy innym programie do tworzenia obrazów.

Wymieniłeś AUTOCAD'a i GIMP'a. Jeśli nie chcesz bawić się tymi programami to pisz funkcjonalności do nich w LISP'ie.

Sztuczna inteligencja (AI)

W tagu nadmieniłeś, że chodzi ci też o sztuczną inteligencję. Jeśli oto chodzi, to ja od siebie polecam język programowania LISP.

komentarz 8 czerwca 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Albo haskel. Jezeli chodzi o grafike, to temat detekcji obiektów na obrazach jest modny, ale tam juz wiekszosc rzeczy zostala okielznana (co nei zmienia faktu, ze firmy chca miec 'swoj' soft do tego).

Jezeli chodzi o zabawy z animacja obrazow np - https://www.youtube.com/watch?v=ohmajJTcpNk , tam jest duze pole do popisu, ale rowniez wiekszosc rzeczy zostala juz 'wynoblowana'. Bardziej zajalbym sie udostepnieniem tych technologii zwyklym uzytkownikom.
komentarz 8 czerwca 2017 przez Wi_ktos Bywalec (2,950 p.)
Dziękuje Wam za rzetelne odpowiedzi daliście mi hasła których potrzebowałem aby zagłębić się bardziej w magiczny świat grafiki komputerowej. Dzięki Wielki. Szacunek dla Was.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 540 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 335 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 180 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2019 w C i C++ przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...