• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

temat praktyk a praca w przyszłości

Object Storage Arubacloud
0 głosów
250 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez iza_z_95 Nowicjusz (120 p.)
Cześć :)

Od trzech lat uczę się programowania, od jakieś czasu skupiłam się szczególnie na Javie i aplikacjach mobilnych i właśnie to chciałabym robić w przyszłości. Jednak moje umiejętności w tym momencie są zbyt małe, żeby przyjęto mnie na praktyki z tej dziedziny (albo nie mam szczęścia, nie wiem).
Natomiast dostałam propozycję odbycia praktyk w dziale wsparcia IT, a więc instalowanie systemów, naprawianie błędów, ogólna pomoc, gdyby ktoś z firmy miał problemy z komputerem.

I tu pojawia się pytanie: czy odbycie takiego stażu da mi cokolwiek w momencie starania się o pracę jako programista? Czy firmy programistyczne w ogóle zwracają uwagę na tego typu doświadczenie i będzie to dla mnie plusem, czy raczej nie ma co na to liczyc?
komentarz 7 czerwca 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)

3 lata programowania? surprise Mnie po troche ponad roku bez problemu zapraszają na rozmowy
Może źle szukasz, nie szukaj pracy jako normalny developer, tylko jako junior Na juniora w większości firm wystarczy jedynie

  • znajomość programowania obiektowego
  • własny projekt
  • podstawy relacyjnych baz danych sql
  • kontrola wersji GIT
  • wzorzec/wzorce projektowe stosowane w danej dziedzinie
  • dobrze gdybyś znał jakieś frameworki (albo przynajmniej się uczył)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 7 czerwca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Raczej nie

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 272 wizyt
+3 głosów
0 odpowiedzi 349 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2018 w Ogłoszenia, zlecenia przez xAnnaBx Nowicjusz (150 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 520 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Marcelek Nowicjusz (130 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...