• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Od czego zaczynaliście?

VPS Starter Arubacloud
+19 głosów
1,348 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)
Witam, tak jak w temacie, jestem ciekawy od czego zaczynaliście swoją przygodę z programowniem? I jak wyglądały wasze pierwsze kroki?

28 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez jk_kord Bywalec (2,950 p.)
Moją przygodę rozpocząłem od obejrzenia pierwszego filmiku Pana Mirosława o c++. Szczerze zaczynałem w te wakacje
+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Ja zaczynałem notatnik i .bat potem jakies małe stronki liznąłem troche Pascala.

Na poważnie zacząłem się uczyć w 1 klasie techmikum informatycznego LEGO Mindstorm (sledzenie linii) i RoboticArena 2013 HTML5 I CSS oraz C++ .
+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Ja zaczynalem od HTML i Turbo Pascala, którego w ogóle nie rozumiałem i ograniczało się to tylko do przepisywania wszystkiego z podręcznika. W podstawówce, kiedy wkoczyła informatyka na miejsce techniki było AC Logo :)
 Liceum to robienie glupwaych gier w K&P/TGF. Następnie studia humanistyczne - informatyka poszła w kąt :P Po humanistyce jak wiadomo roboty nie ma to się wyemigrowało. Teraz uczenie się wszytskiego od nowa z myślą czy nie jest za późo? :/
+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
U mnie w sumie zaczęło się na studiach gdy musiałem napisać program na zaliczenie. Jakoś się przeturlałem i na drugim kursie też. Później mnie coś tknęło żeby zacząć kodzić i nie żałuję. :)
+1 głos
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Od filmów Pana Mirosława :) takie miałem szczęscie
+1 głos
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez Iras Obywatel (1,800 p.)
Ja zacząłem od filmów pana Mirosława od 2,3 miesięcy.
+1 głos
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Ja zabawę zaczołem jak dostałem swój pierwszy komputer na którym w zasadzie teraz siedzę. Komputer był mało wydajny bez oprogramowania. Odpaliłem go z botowanego pendiva i zainstalowałem sobie back trecka. Niestety back treck 5 r3 nie przypadł mie do gustu ze względu na system KDE. Gdzieś w internecie znalazłem info że wyszedł kali linux więc sciągnołem najnowszą wersję i zaczołem bawić się SQLem, pisaniem kodów html, pishingiem. Te działania doprowdziły mnie do momenu w którym zdałemsobie sprawę że to co umiem mi nie wystarcza. Samo łamanie zabezpieczeń wifi tylko po to by mieć inernet mi nie wystarcza. Napisałem swój pierwszy doumencik HTML ze stylami potem podpinałem do niego formularze i tak zaczołem się czyć PHP a przy okazji ciekawe aplikacje z którymi zaczołem moją przygodę teraz pełnią dla mnie niezwykle ważną rolę i szukają mi błędów na mojej stronce. Uczę się je zabezpieczać i tak się rozwijam.
+1 głos
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez Kicany Gaduła (3,220 p.)
edycja 12 kwietnia 2015 przez Kicany
W moim przypadku hmm..
Jakoś rok po załączeniu się zajawki na całe IT, przewałkowanie w miarę szybkim tempie HTML(wiem to nie programowanie), CSS, PHP następnie Pascal, C++, Java.
I na Javie pozostało jak narazie mam na celu ukończenie kilku wyznaczonych sobie projektów następnie przejście na platformę Android i tam się pobawienie a co dalej itp.. Tego nikt chyba nie wie.

Podobne pytania

+5 głosów
5 odpowiedzi 499 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 499 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2015 w C# przez achilles147 Dyskutant (9,580 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 6,990 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...