• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Classy w JavaScript

Object Storage Arubacloud
0 głosów
302 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2017 w JavaScript przez Muhin Gaduła (4,120 p.)
zamknięte 9 czerwca 2017 przez Muhin
Cześć,

Od dłuższego czasu piszę kod w JS classami. Pewien znajomy po zobaczeniu tego stwierdził, że nie ma sensu jeszcze pisać w taki sposób kodu w JS, bo na nie których przeglądarkach nie będzie to po prostu działać. Pytanie brzmi czy to prawda, że jest taki problem z tym classami? Znajomy mówił mi tez, że jest jakaś alternatywa działając zawsze, wie ktoś może o jaką alternatywę chodzi?
komentarz zamknięcia: Rozwiązano problem.
1
komentarz 5 czerwca 2017 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
Kurde, po co odmieniasz słowo Class po polsku, skoro możesz napisać klasy?
komentarz 5 czerwca 2017 przez Muhin Gaduła (4,120 p.)
W sumie nie wiem. Odkąd pamiętam, zawsze pisałem class i tak mi się już przyjęło.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2017 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
wybrane 5 czerwca 2017 przez Muhin
 
Najlepsza

I miał racje, ALE można użyć Babel, który nam te klasy przerzuci na kod, z którymi przeglądarki sobie radzą.

komentarz 6 czerwca 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Ff juz obsluguje klasy. Chrome tez mi sie juz wydaje.

Ie..zostawie tylko xD
+3 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2017 przez Comandeer Guru (600,390 p.)
A co się nagle stało, że IE taki popularny w naszym kraju, że wszyscy pod niego kod piszą?
komentarz 5 czerwca 2017 przez Muhin Gaduła (4,120 p.)
Bardziej zajmuję się rozbudowanymi aplikacjami w JS. Dzięki za podpowiedzi, zostaję przy klasach. Będzie mi tak dużo wygodniej, a rzeczywiście szansa na to, że ktoś z IE może skorzystać akurat z mojej apki jest znikoma.
komentarz 5 czerwca 2017 przez niezalogowany
Ale, że skorzysta z Opery MIni na smartfonie już jest bardziej prawdopodobne.
1
komentarz 5 czerwca 2017 przez Comandeer Guru (600,390 p.)
A co to za różnica, czy w Operze Mini nie zadziała kod w ES5 czy w ES6? Opera Mini wgl nie umie w JS, więc nie wiem, po co wgl ją brać pod uwagę…
komentarz 5 czerwca 2017 przez niezalogowany
Co racja, to racja. :)
komentarz 6 czerwca 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Ostetecznie mozesz serwowac rozne moduly np systemjs, zaleznosci gdzie ci wyrzuci wyjatek.
+1 głos
odpowiedź 5 czerwca 2017 przez niezalogowany
Ponieważ classy należą od ES6, która jest dosyć nowa i niektóre, niezaktualizowane przeglądarki mogą cały czas czytać tylko ES5.

Tak jak napisał Ivan, możesz skonfigurować swojego środowisko tak, żeby twój kod automatycznie był tłumaczony z ES6 na ES5, tak aby każda przeglądarka zrozumiała twój kod.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2017 w JavaScript przez tatar Użytkownik (740 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 113 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2019 w C i C++ przez Maty Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 356 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2017 w C# przez LODosafka Początkujący (310 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...