• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia zaoczne na AGH, czy dzienne na Politechnice Krakowskiej? [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
3,422 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez dambyl Początkujący (250 p.)
Witam :) Matura już za mną, a wyniki za niecały miesiąc.  Jestem realistą i wiem, że nie poszło mi wybitnie, aczkolwiek tragedii również nie ma. Zastanawiam się nad studiami niestacjonarnymi na AGH na wydziale informatyki i stacjonarnymi na Politechnice Krakowskiej. Co prawda AGH jest lepszą uczelnią jeśli spojrzeć na rankingi, również pracodawcy przychylniej patrzą na absolwentów tej uczelni, natomiast na dziennych więcej się nauczę jest więcej godzin ćwiczeń. Jakie są plusy i minusy obu moich wyborów? Jaka uczelnia byłaby lepszym wyborem?
Z góry dziękuję za pomoc :) Pozdrawiam! :)
Możliwe odpowiedzi:
Niestacjonarne AGH (1 głos, 20%)
Stacjonarne Politechnika Krakowska (4 głosów, 80%)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2017 przez CjanciK Bywalec (2,970 p.)
Witam,

Jaki kierunek ?

Przy szukaniu pracy pracodawcy raczej zwracają uwagę na to co potrafisz i jakie masz doświadczenie (w branży IT pracodawcy potrafią to zweryfikować na rozmowie) niż to jaką skończyłeś uczelnię, możesz nie mieć studiów i sam nauczyć się wielu rzeczy i dostać pracę (ja np. bez studiów dostałem się na stanowisko developera .net gdzie pracuje już 2 rok), a wiedzę nabyłem sam .

Jeżeli miałbym na to czas zdecydowałbym się na studia dzienne więcej się nauczysz, a do tego dochodzi kwestia, że na studiach zaocznych tak naprawdę sam będziesz musiał przerobić sporą część materiału.

Jest to oczywiście tylko moja opinia :)

pzdr
komentarz 5 czerwca 2017 przez dambyl Początkujący (250 p.)
dziękuję za pomoc :)
+2 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2017 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Jestem z Krakowa- lepsza uczelnia/ lepszą.... generalnie, powiem Ci tak to wszystko zalezy od Ciebie.. Na studiach wymagają, nie uczą ;D tak naprawdę.

Generalnie - ja skonczylem AGH czy polecam informtykę tam? I tak i nie... bo nie wiem jak jest gdzie indziej - ale mysle ze tak samo, programowania sie nie nauczysz na studiach to Ci gwarantuje tam tego nie uczą :D wgl... zajec z programowania mialem na infie tyle co sam w tygodniu zrobie.

A przy szukaniu pracy  LICZY SIĘ TYLKO TWOJE DOŚWIADCZENIE i tylko to co potrafisz. A doświadczenia na uczelni nie zdobędziesz...
komentarz 5 czerwca 2017 przez dambyl Początkujący (250 p.)
dziękuję za pomoc :)
komentarz 5 czerwca 2017 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
nie ma za co jakby co pisz na priw  to pogadamy

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,132 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,268 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,396 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez aleks13 Nowicjusz (120 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...