• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Odległość suwaka od dolnej części diva

Object Storage Arubacloud
0 głosów
122 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2017 w JavaScript przez Hubert13888 Użytkownik (750 p.)

Hejka :D

To znowu ja i mam teraz inny problem. Jak sprawdzić, czy użytkownik ma przescrollowany suwak na sam dół?

Ja to rozkminiałem tak:

if(odleglosc_od_gornej_krawedzi+wielkosc_suwaka==dlugosc_scrolla){

//dalszy kod
}

ale znów nie wiem skąd wziąć wielkosc_suwaka (bo odleglosc_od_gornej_krawedzi to .scrollTop, a dlugosc_scrolla to .scrollHeight) :v

Pomocy

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 czerwca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 4 czerwca 2017 przez Hubert13888
 
Najlepsza
let doc = document.documentElement;

if (doc.scrollHeight - doc.scrollTop === window.innerHeight) {
    //przewinąłeś do końca strony
}

"doc.scrollHeight" -> całkowita wysokość okna, po jakiej można scrollować

"doc.scrollTop" -> pozycja do której zescrollowano względem początku strony

"window.innerHeight" -> aktualna wysokość okna przeglądarki

komentarz 4 czerwca 2017 przez Hubert13888 Użytkownik (750 p.)

Wiem, też to przed chwilą znalazłem :D 

Dzięki

Nie wiedziałem, że wielkość suwaka to tak naprawdę wielkość samego elementu... Ciekawe :v

komentarz 4 czerwca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
pozostaje jeszcze ewentualnie kwestia przebadania tego na IE jeśli musisz to wspierać bo pamiętam, że chyba tam czegoś nie było (nie wiem czy czasem nie rozchodziło się o window.innerHeight kontra clientHeight ale nie pamiętaj teraz dokładnie).

Ale nie mniej zasada właśnie taka, a co do szczegółów to już trzeba potestować :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 202 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 543 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2017 w JavaScript przez Hubert13888 Użytkownik (750 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 1,905 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2015 w HTML i CSS przez bartek7536 Początkujący (480 p.)

92,548 zapytań

141,391 odpowiedzi

319,510 komentarzy

61,932 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...