• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Niskie użycie karty graficznej

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,981 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Aviis Początkujący (300 p.)

Witam mam pewien problem z kartą graficzną grając w gry na V-Sync karta graficzna pracuje na 27% co oznacza że za bardzo to ona się nie zmęczy ale najgorsze jest to że np w GTA 5 mam ścinki - lagi i textury nie chcą się ładować , w przypadku Rocket League tak samo niski użycie GPU i czas do czasu są lagi proszę o pomoc.

-Karta graficzna MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G 6GB GDDR5 (192 Bit)

PS. posiadam najnowsze sterowniki.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 czerwca 2017 przez mitsuukurinaa Bywalec (2,790 p.)
Używasz geforce experience ?
Ja tak miałem ze swoją 770 lighting , odinstaluj sterownik i spróbuj zainstalować na nowo, jeżeli nadal będzie to samo to sam pobierz sterownik bez geforce exp.

A jak w GTA wyłączysz v-sync to problem nadal wystepuje?
komentarz 4 czerwca 2017 przez Aviis Początkujący (300 p.)
ze sterownikami próbowałem to robić i nic nie pomaga co do v-sync to jak mam wyłączone to trochę lepiej ale czym to może być spowodowane.
0 głosów
odpowiedź 4 czerwca 2017 przez niezalogowany
Jakieś szczegóły...? Kiedy i w jakich okolicznościach zaczął występować problem?
komentarz 4 czerwca 2017 przez Aviis Początkujący (300 p.)
Jak dobrze pamiętam to na początku jak kupiłem komputer czyli jakieś 5 mies temu to nie było aż takich problemów, zaznaczę że żaden z podzespołów się nie przegrzewa jest problem że jak lecę samolotem lub samochodem jadę z szybką prędkością to tekstury nie wczytują się i znikają lub robią się bardzo rozmazane, co w gratisie dostaje laga na około 2-3sec.
komentarz 4 czerwca 2017 przez niezalogowany
Pytałem, kiedy problem zaczął występować, a nie kiedy go nie było...

Jak podkręcałeś GPU/VRAM, to przywróć domyślne wartości zegarów i zrestartuj komputer.

Sprawdź w ustawieniach zasilania, czy przypadkiem nie masz ustawionego jakiegoś oszczędzania energii. Ustaw "wysoka wydajność".

Podaj specyfikację komputera razem z modelem zasilacza.
komentarz 5 czerwca 2017 przez Aviis Początkujący (300 p.)
Przecież napisałem że jak kupiłem 5 mies temu to gdzieś może 1mies po zauważyłem coś takiego możliwe że po prostu nie zwracałem na to uwagi, nic nie podkręcałem.

-Płyta główna Gigabyte GA-Z270-Gaming K3, Z270, DDR4, HDMI, DVI-D, ATX
-Procesor Intel Core I5-7600K, 4.2GHz, 6MB BOX (BX80677I57600K)
-Dysk SSD SanDisk PLUS 120GB SATA3 (SDSSDA-120G-G26)
-Karta graficzna MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G 6GB GDDR5 (192 Bit) 3xDP, HDMI, DVI-D, BOX (GTX 1060 GAMING X 6G)
-Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FBK2/8)
-Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130)
-Zasilacz Corsair VS650 650W, 120mm FAN, EU version (CP-9020098-EU)
komentarz 5 czerwca 2017 przez niezalogowany

Sprawdź w ustawieniach zasilania, czy przypadkiem nie masz ustawionego jakiegoś oszczędzania energii. Ustaw "wysoka wydajność".

W panelu Nvidii również sprawdź, czy przypadkiem nie jest włączone jakieś oszczędzanie energii. 

Póki co wyłącz V-Sync. Wszystkie programy działające w tle (tzn. te, które można) też wywal na czas testów.

W jaki sposób sprawdzasz użycie GPU w grze?

0 głosów
odpowiedź 6 czerwca 2017 przez Krzysztof_Nowak Stary wyjadacz (10,980 p.)
Nie używaj geforce experience tylko czysty sterownik

Wyłącz synchronizację pionową

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 520 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 124 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 124 wizyt

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,602 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...