• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

API-Centryczna architektura strony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
159 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2017 w PHP przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

Witam. Przychodzę tutaj z pytaniem teoretycznym, a mianowicie, ostatnio w mojej głowie pojawiła się myśl:

Hmmm, budowanie całej logiki biznesowej strony w sposób "normalny", a potem pisanie API, aby np. stworzyć aplikację na telefon, która nie byłaby po prostu przeglądarką służącą tylko do przeglądania tej domeny (a tak właśnie wygląda wiele androidowych aplikacji) jest bez sensu. Nie lepiej po prostu spowodować, że cała logika biznesowa byłaby swojego rodzaju API (np. JSON'owym), które wysyła potrzebne dane do frontendu? Wtedy pisanie aplikacji na telefony byłoby o wiele prostsze i szybsze, bo mielibyśmy już gotowe i działające API (polecam ten link, polskie napisy i ogień :D )

Szperałem trochę w internecie, ale nigdzie nie znalazłem informacji o np. wydajności takiego kodu. Widziałem nawet na gitHubie frameworki oparte na tym patternie, więc pewnie ma to jakiś sens, ręce i nogi. Myślicie, że taki pattern ma ręce i nogi, jakie są jego zalety i wady? Może ktoś z tego patternu korzystał?

Za każdą odpowiedź z góry dziękuję. Pozdrawiam.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Oczywiście że buduje się takie aplikacje. Nie jestem pewny ale chyba Twitter korzysta z takiej architektury. Na pewno Slack.
komentarz 3 czerwca 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Hmmm... O tym nie wiedziałem. Napiszę do programistów slacka pytając o wydajność tej architektury. Ciekawe, czy odpiszą hehe :D Dzięki za odpowiedź :)
komentarz 3 czerwca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Kwestia zaprojektowania wydajnego klienta. Jeśli nie będzie bombardować api... 

A dla samego serwera super. Zamiast ciągle generować i wysyłać html, css itp, śle chude JSONy. laugh

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 392 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2018 w PHP przez james4444 Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 248 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 198 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2017 w Python przez dkarski Obywatel (1,610 p.)

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,598 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...