• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SPOJ - błąd wykonania (SIGABRT).

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,640 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2017 w C i C++ przez dokolyski Początkujący (290 p.)
Cześć. Chciałbym się spytać na czym polega błąd przytoczony w temacie. Zacząłem rozwiązywać pierwsze zadania na SPOJ-u, liczby pierwsze oraz dwie cyfry silni. Pierwsze zrobiłem początkowo na tablicach statycznych i sędzia przyjął rozwiązanie, po czym postanowiłem poćwiczyć dynamiczne alokowanie pamięci i operacje na wskaźnikach. Program bezproblemowo skompilował się w CB i działał równie dobrze jak wcześniej, ale tym razem sędzia wyświetlił błąd wykonania (SIGABRT). Problem się powtórzył gdy do oceny wysłałem także drugie zadanie, również z wykorzystaniem wskaźników, które wydaje się działać poprawnie. W czym może leżeć problem? Dodam tylko, że przy wyborze języka wybieram opcję C++(g++ 4.3.2) (nie wiem jaka jest różnica pomiędzy poszczególnymi rodzajami C++ do wyboru dlatego o tym wspominam).

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 2 czerwca 2017 przez Dexterim Dyskutant (8,370 p.)

http://pl.spoj.com/embed/rules/#odpowiedzi

Wszystko jest opisane na stronie.

Masz gdzieś wyciek pamięci albo jakiś inny błąd.

komentarz 2 czerwca 2017 przez dokolyski Początkujący (290 p.)
Dzięki. A w jaki sposób można znaleźć przyczynę tego błędu? Bo nie wiem na jakiej zasadzie działa ta funkcja assert.
komentarz 2 czerwca 2017 przez Dexterim Dyskutant (8,370 p.)
Nie wiem. Pokaż kod może wtedy Ci powiem. Może nie zwalniasz pamięci albo masz gdzieś wyciek albo jeszcze jakaś inna wada programu

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 757 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2017 w C i C++ przez Michał_Warmuz Mądrala (5,830 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 765 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 416 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2020 w SPOJ przez enpikku Nowicjusz (120 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,638 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...