• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bardzo duży, skaczący ping

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,387 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez ADImeister21 Nowicjusz (120 p.)

Mam PROBLEM. Mianowicie od jakiegoś czasu mam nowy internet (tego samego usługodawcy "PLUS", ale z nowym sprzętem: router i modem zewnętrzny) i wgrany na komputer system windows 10, wcześniej miałem win7. Mieszkam na wsi, internet nigdy nie był świetny, ale odkąd mam ten nowy windows i sprzęt internetowy to stał się on moim koszmarem. Problemem jest ping w grach który skacze do 1600ms, a normalnie wynosi ok 50-80ms. Podczas przeglądania internetu lub pobierania jakiś plików przez np chrome też odczuwam czasami ogromny spadek prędkości, wygląda to podobnie jak z tym pingiem w grach wszystko spoko, a nagle przez 2min mam "internet z drewna".Nie wiem czy to wina systemu czy zasięgu czy sprzętu, bo gdy miałem poprzedni internet to miałem również win7 i nie wiem jak ten sprzęt współgrał z windowsem7. Macie jakieś pomysły proszę o odpowiedź. Z góry dziękuje. Z modemu zewnetrznego kabel wedruje do routera a z routera przez kabel ethernet do komputera. router obsługuje 2,4ghz i 5ghz. Sygnał na routerze pokazuje ze mam diodę koloru niebieskiego (prawie najlepsza dioda, lepsza jest tylko fioletowa) czasem zielonego.

komentarz 1 czerwca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

od jakiegoś czasu mam nowy internet

Padłem...

komentarz 23 października 2017 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
No xDDDD internet jest zawsze taki sam xDD

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2017 przez niezalogowany
a co ma windows do tego? karta sieciowa i ruter używaja protokołu autonegocjiacji do określenia przepustowości.

A sam mówiłeś że miałeś wcześniej ISP a teraz masz Plusa. A jak to masz zrobione? ASDL czy przez kartę sim, czy światłowodem?

Bo opis śmieszny nic sprawy nie przybliżający. Opisz to dokłaniej
komentarz 2 czerwca 2017 przez ADImeister21 Nowicjusz (120 p.)
mam modem zewnetrzny a w nim karta sim jeśli o to ci chodzi. nie jestem obeznany w temacie i nie wiem jak to opisywać
komentarz 2 czerwca 2017 przez niezalogowany
to jak masz karte sim to zobacz czy na obudowie nie masz złącz na antene zewnetrzną. Jak masz, a powinieneś mieć kup antene do niego (np, kierunkowa) i powinno poprawić zasięc.

Tutaj zależne wszystko jest od miejsca twojego zamieszkiwanie, odległości od nadajników, pogody.

Znajomy miał taki sam problem.

A jak masz pytania pisz na priv
komentarz 2 czerwca 2017 przez ADImeister21 Nowicjusz (120 p.)
mam podejrzenia do tego windowsa, ponieważ wyłączyłem autoupdate windowsa, bo gdy był on włączony, a win pobierał mi sie podczas gry to miałem ping 1500 cały czas, a  gdy go wyłączyłem jest raz na jakies czas ten skok
komentarz 2 czerwca 2017 przez niezalogowany
ale ty masz przez simke korzystając z nadajników i to dziś przykładowo będzie zachmurzone i będziesz miał słaby zasięg lub w ogóle a będziesz miał pogodny dzień to będziesz miał pełny zasięg.
komentarz 2 czerwca 2017 przez ADImeister21 Nowicjusz (120 p.)
Czyli co 2min pogoda raz sie polepsza i pogarsza? moj ping wynosi 50 załóżmy przez 3 rundy w cs go, a po tym przez pół rundy mam 1500 pingu, potem znowu mam 50 przez runde i znow ping 1500. (runda- ok 2min)
komentarz 2 czerwca 2017 przez niezalogowany
a sprawdzałeś mape z zasięgiem?

Ewentulanie może być konieczne wykonanie dupkilatu karty sim
komentarz 2 czerwca 2017 przez ADImeister21 Nowicjusz (120 p.)
będę pisał na priv

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 413 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 198 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2017 w Sieci komputerowe, internet przez czarny88dnb Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 471 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...