• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybor kierunku - technikum

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
521 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Higher Nowicjusz (120 p.)
Witajcie!

Chcialbym zaczerpnac Waszych porad, a w szczegolnosci zalezy mi ma opinii osob, ktore zawodowo zajmuja sie programowaniem.

Stoje przed wyborem szkoly ponadgimnazjalnej, a wlasciwie zawodu w technikum.

Zastanawiam sie, ktory kierunek bylby lepszy. Informatyk, a teleinformatyk. Patrzac w przyszlosc chcialbym dostac sie na PG, rozwijac sie pod wzgledem IT, wymarzony zawod to oczywiscie programista. Trudny wybor, najchetniej rozlozylbym go w czasie, lecz dokumenty nalezy skladac w najblizszym czasie!!

Zachecam do dyskusji!

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 1 czerwca 2015 przez niezalogowany
Skończyłem technikum na kierunku informatycznym i powiem krótko. Nie ma najmniejszego znaczenia, co wybierzesz - liceum, technikum, zawodówa, murarz, tynkarz, akrobata - programowania i tak musisz nauczyć się sam. Czy to w szkole ponadgimnzjalnej czy to na studiach.

Zasada jest prosta. Jeśli jesteś dobry, to będziesz dobry nie ważne do jakiej szkoły się udasz. Liczy się tylko to co potrafisz, a niestety nikt Cię nie nauczy programować, jeśli sam do tego nie usiądziesz.
komentarz 2 czerwca 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
Zgadzam sie, nie ma to wiekszego znaczenia. Jak chcesz isc na studia i nie chcesz tracic roku to idz do LO.. Co do zawodówki to uważam że lepiej tam nie iść ;)
komentarz 2 czerwca 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Zgadzam się w zupełnośći. A podadto technikum, może zdemotywaować do nauki programowania bo np. będzie uczyła go pani matematyk, która skończyła coś na szybko i teraza naucza sztuki programowania nie mając o tym zielonego pojęcia ( przykład tego co ja miałem).
0 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2015 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
To co będzie lepsze- zależy od tego w czym ty będziesz lepszy :). Czyli od tego co bardziej lubisz, gdyż jednak jeżeli człowiek coś lubi to łatwiej przyswoji nie tylko wiedze, szybciej to zrozumie, ale i jest to dla niego przyjemniejsze.

Ja od siebie polecał bym bardziej Informatyka. Dlaczego: generalnie, dlatego, ze informatyk sam w sobie nie jest tylko człowiekiem klepiącym kod- ha to jest programista, ale obie te osoby to także TZW. "myśliciele' osoby, których potrzeba do rozwiązywania trudności, problemów, podawania algorytmów czyl i metod, przepisu na rozwiązanie czegoś :)
0 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2015 przez natrov Gaduła (3,970 p.)
Większość mojej rodziny mówiła: "tyle jest tych informatyków... idź na kierunek mechaniczny." Tak też uczyniłem.

Lecz hobbistycznie piszę to i tamto, posiadam serwer gier :) Z mojej opini wynika, że nawet po ukończonych studniach można nie mieć podstawowej wiedzy na temat programwoania większość "informatyków" nie potriafi napisać kliku poprawnych warunków w danym jeżyku programwoania. Dlaczego? Odpowiedz sobie sam.

Zrób co uważasz, ale nie słuchaj innch, rób to co lubisz. :)

Podobne pytania

0 głosów
9 odpowiedzi 508 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 517 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 184 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Pluumek Nowicjusz (120 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...