• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybor kierunku - technikum

0 głosów
315 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Higher Nowicjusz (120 p.)
Witajcie!

Chcialbym zaczerpnac Waszych porad, a w szczegolnosci zalezy mi ma opinii osob, ktore zawodowo zajmuja sie programowaniem.

Stoje przed wyborem szkoly ponadgimnazjalnej, a wlasciwie zawodu w technikum.

Zastanawiam sie, ktory kierunek bylby lepszy. Informatyk, a teleinformatyk. Patrzac w przyszlosc chcialbym dostac sie na PG, rozwijac sie pod wzgledem IT, wymarzony zawod to oczywiscie programista. Trudny wybor, najchetniej rozlozylbym go w czasie, lecz dokumenty nalezy skladac w najblizszym czasie!!

Zachecam do dyskusji!

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 1 czerwca 2015 przez ZlapZabijIZakop Nałogowiec (32,520 p.)
Skończyłem technikum na kierunku informatycznym i powiem krótko. Nie ma najmniejszego znaczenia, co wybierzesz - liceum, technikum, zawodówa, murarz, tynkarz, akrobata - programowania i tak musisz nauczyć się sam. Czy to w szkole ponadgimnzjalnej czy to na studiach.

Zasada jest prosta. Jeśli jesteś dobry, to będziesz dobry nie ważne do jakiej szkoły się udasz. Liczy się tylko to co potrafisz, a niestety nikt Cię nie nauczy programować, jeśli sam do tego nie usiądziesz.
komentarz 2 czerwca 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,890 p.)
Zgadzam sie, nie ma to wiekszego znaczenia. Jak chcesz isc na studia i nie chcesz tracic roku to idz do LO.. Co do zawodówki to uważam że lepiej tam nie iść ;)
komentarz 2 czerwca 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,520 p.)
Zgadzam się w zupełnośći. A podadto technikum, może zdemotywaować do nauki programowania bo np. będzie uczyła go pani matematyk, która skończyła coś na szybko i teraza naucza sztuki programowania nie mając o tym zielonego pojęcia ( przykład tego co ja miałem).
0 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2015 przez Wiciorny Maniak (66,560 p.)
To co będzie lepsze- zależy od tego w czym ty będziesz lepszy :). Czyli od tego co bardziej lubisz, gdyż jednak jeżeli człowiek coś lubi to łatwiej przyswoji nie tylko wiedze, szybciej to zrozumie, ale i jest to dla niego przyjemniejsze.

Ja od siebie polecał bym bardziej Informatyka. Dlaczego: generalnie, dlatego, ze informatyk sam w sobie nie jest tylko człowiekiem klepiącym kod- ha to jest programista, ale obie te osoby to także TZW. "myśliciele' osoby, których potrzeba do rozwiązywania trudności, problemów, podawania algorytmów czyl i metod, przepisu na rozwiązanie czegoś :)
0 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2015 przez natrov Gaduła (3,980 p.)
Większość mojej rodziny mówiła: "tyle jest tych informatyków... idź na kierunek mechaniczny." Tak też uczyniłem.

Lecz hobbistycznie piszę to i tamto, posiadam serwer gier :) Z mojej opini wynika, że nawet po ukończonych studniach można nie mieć podstawowej wiedzy na temat programwoania większość "informatyków" nie potriafi napisać kliku poprawnych warunków w danym jeżyku programwoania. Dlaczego? Odpowiedz sobie sam.

Zrób co uważasz, ale nie słuchaj innch, rób to co lubisz. :)

Podobne pytania

0 głosów
9 odpowiedzi 326 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Jonbi2 Dyskutant (8,240 p.)
+6 głosów
5 odpowiedzi 644 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 108 wizyt
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

65,642 zapytań

112,267 odpowiedzi

236,888 komentarzy

46,640 pasjonatów

Przeglądających: 157
Pasjonatów: 6 Gości: 151

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...