• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybor kierunku - technikum

0 głosów
306 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Higher Nowicjusz (120 p.)
Witajcie!

Chcialbym zaczerpnac Waszych porad, a w szczegolnosci zalezy mi ma opinii osob, ktore zawodowo zajmuja sie programowaniem.

Stoje przed wyborem szkoly ponadgimnazjalnej, a wlasciwie zawodu w technikum.

Zastanawiam sie, ktory kierunek bylby lepszy. Informatyk, a teleinformatyk. Patrzac w przyszlosc chcialbym dostac sie na PG, rozwijac sie pod wzgledem IT, wymarzony zawod to oczywiscie programista. Trudny wybor, najchetniej rozlozylbym go w czasie, lecz dokumenty nalezy skladac w najblizszym czasie!!

Zachecam do dyskusji!

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 1 czerwca 2015 przez ZlapZabijIZakop Nałogowiec (32,480 p.)
Skończyłem technikum na kierunku informatycznym i powiem krótko. Nie ma najmniejszego znaczenia, co wybierzesz - liceum, technikum, zawodówa, murarz, tynkarz, akrobata - programowania i tak musisz nauczyć się sam. Czy to w szkole ponadgimnzjalnej czy to na studiach.

Zasada jest prosta. Jeśli jesteś dobry, to będziesz dobry nie ważne do jakiej szkoły się udasz. Liczy się tylko to co potrafisz, a niestety nikt Cię nie nauczy programować, jeśli sam do tego nie usiądziesz.
komentarz 2 czerwca 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,890 p.)
Zgadzam sie, nie ma to wiekszego znaczenia. Jak chcesz isc na studia i nie chcesz tracic roku to idz do LO.. Co do zawodówki to uważam że lepiej tam nie iść ;)
komentarz 2 czerwca 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,500 p.)
Zgadzam się w zupełnośći. A podadto technikum, może zdemotywaować do nauki programowania bo np. będzie uczyła go pani matematyk, która skończyła coś na szybko i teraza naucza sztuki programowania nie mając o tym zielonego pojęcia ( przykład tego co ja miałem).
0 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2015 przez Wiciorny Maniak (66,560 p.)
To co będzie lepsze- zależy od tego w czym ty będziesz lepszy :). Czyli od tego co bardziej lubisz, gdyż jednak jeżeli człowiek coś lubi to łatwiej przyswoji nie tylko wiedze, szybciej to zrozumie, ale i jest to dla niego przyjemniejsze.

Ja od siebie polecał bym bardziej Informatyka. Dlaczego: generalnie, dlatego, ze informatyk sam w sobie nie jest tylko człowiekiem klepiącym kod- ha to jest programista, ale obie te osoby to także TZW. "myśliciele' osoby, których potrzeba do rozwiązywania trudności, problemów, podawania algorytmów czyl i metod, przepisu na rozwiązanie czegoś :)
0 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2015 przez natrov Gaduła (3,980 p.)
Większość mojej rodziny mówiła: "tyle jest tych informatyków... idź na kierunek mechaniczny." Tak też uczyniłem.

Lecz hobbistycznie piszę to i tamto, posiadam serwer gier :) Z mojej opini wynika, że nawet po ukończonych studniach można nie mieć podstawowej wiedzy na temat programwoania większość "informatyków" nie potriafi napisać kliku poprawnych warunków w danym jeżyku programwoania. Dlaczego? Odpowiedz sobie sam.

Zrób co uważasz, ale nie słuchaj innch, rób to co lubisz. :)

Podobne pytania

0 głosów
9 odpowiedzi 311 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Jonbi2 Dyskutant (8,240 p.)
+6 głosów
5 odpowiedzi 534 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 91 wizyt
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny chat IRC, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

63,237 zapytań

109,481 odpowiedzi

228,702 komentarzy

43,243 pasjonatów

Przeglądających: 288
Pasjonatów: 14 Gości: 274

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...