• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux -> rdp -> proxi -> Windows/Linux (podłączenie się do chmury)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
134 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
edycja 31 maja 2017 przez Mateusz Analityk
Potrzebuję się połączyć do serwera stojącego na uczelni z mojego domu przez pakiety rdp. Po połączeniu się z serwerem oni dają mi taj jak jest w virtualbox jakieś tam zasoby i pracując na wirtualnym zdalnym pulpicie mogę realizować pewne projekty.

Pod windowsem problemu nie ma. Nie mam windowsa.

Na linuksie jest taki program jak reammina, który obsługuje pakiety typu rdp. No tak, ale na uczeni jest jeszcze proxi... Trzeba się jakoś przez nie przedostać. Jak się na uczelni o to pytałem, czy jest to możliwe. To znaczy podłączenie się do tej maszyny wirtualnej z linuksa. Dostałem szybką odpowiedź. "Na razie nie jest to możliwe, ale od przyszłego roku mamy nadzieje, że taka opcja będzie już dostępna. Bo wszystko jest ok do puki nie ma problemu z  proxi". Ja mimo to chciałbym spróbować...

 Gra jest warta świeczki, bo na tej maszynie ma się dostęp do wszystkiego co z adobe związane w wersji pro za free.

https://task.cloud.pionier.net.pl/download/instructions/podlaczenie_vm_linux.pdf

Więcej informacji dam gdy mi rezerwacja wskoczy.

 

autoreconnection enabled:i:1
devicestoredirect:s:*
drivestoredirect:s:*
redirectdrives:i:1
server port:i:3389
compression:i:1
keyboardhook:i:2
authentication level:i:0
promptcredentialonce:i:1
gatewayusagemethod:i:1
gatewayprofileusagemethod:i:1
gatewaycredentialssource:i:0
remoteapplicationmode:i:1
remoteapplicationname:s:VideoEditor
remoteapplicationprogram:s:||721bf92c-4609-11e7-883c-00155d020101vmc_sr
full address:s:task-rds.platon.local
gatewayhostname:s:rd.task.cloud.pionier.net.pl
username:s:platon\uzytkownik
connection type:i:6
networkautodetect:i:0
bandwidthautodetect:i:0
displayconnectionbar:i:1
screen mode id:i:2
use multimon:i:1
redirectclipboard:i:1
redirectposdevices:i:0
redirectprinters:i:0
redirectcomports:i:0
redirectsmartcards:i:0
session bpp:i:32
allow font smoothing:i:1
allow desktop composition:i:1
disable wallpaper:i:0
disable full window drag:i:0
disable menu anims:i:0
disable themes:i:0
bitmapcachepersistenable:i:1
disable cursor setting:i:0
redirectdirectx:i:1
audiomode:i:0
audiocapturemode:i:1
videoplaybackmode:i:1

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 149 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Stalowy69 Użytkownik (510 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,229 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Pjm88 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 285 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...