• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki antywirus?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,241 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Witam,zakupiłem nowego laptopa i dobrze byłoby zainstalować na nim jakiegoś antywirusa. Mógłby ktoś mi doradzić jaki antywirus wybrać?Nie wiem czy pobrać darmowy czy płatny.
komentarz 25 czerwca 2017 przez X3h Dyskutant (9,540 p.)
Jaki laptop? Jaki system? Jak wykonujesz przelewy?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 31 maja 2017 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Ja tam cenie sobie Kasperskiego :D
0 głosów
odpowiedź 31 maja 2017 przez Mifau Gaduła (4,220 p.)

Zgaduje, że na laptopie masz Windowsa, więc proponuję rozwiązanie od Microsoft. Darmowy antywirus Microsoft Security Essentials. Pamiętaj tylko, że najlepszym antywirusem jesteś ty i nie masz nigdy 100% ochrony :)

komentarz 31 maja 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
A jaka jest różnica pomiędzy płatnym a darmowym?Dodam,że nie używam laptopa do dokonywania przelewów itd. i w razie potrzeby mogę poprosić o to rodziców,którzy mają płatne antywirusy
komentarz 31 maja 2017 przez Mifau Gaduła (4,220 p.)
Płatny antywirus posiada dodatkowe funkcje, który mają najczęściej zastosowanie w firmach. Spokojnie możesz posługiwać się na co dzień darmowym antywirusem. Ważne jest, żebyś aktualizował antywirusa i miał zawsze aktualną bazę danych. Powinieneś także wykonywać przynajmniej raz w tygodniu skanowanie lub zaplanować je w programie. Jeżeli chodzi o przelewy to musisz uważać próby phishingu ze strony oszustów. Jeżeli logujesz się przez stronę banku zawsze sprawdzaj czy domena jest prawidłowa i posiada certyfikat bezpieczeństwa. No i oczywiście zawsze sprawdzaj co pobierasz z internetu.
2
komentarz 31 maja 2017 przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)

A jak ktoś zapyta o przglądarkę to: "zgaduje, że na laptopie masz Windowsa, więc proponuję rozwiązanie od Microsoft. Darmowa przeglądarka internetowa Internet Explorer". smiley

komentarz 31 maja 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Tak się składa, że nie ma już IE tylko Edge, i nie jest ona najgorszą przeglądarka...
0 głosów
odpowiedź 31 maja 2017 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Zależy jaki system. Jeżeli Windows 8, 10 to polecam zostać przy wbudowanym i całkiem dobrym Widnows Defender oraz doinstalować jakiś skaner np. Malwarebytes Anti Malware.

Jeżeli Windows 7 i niżej to polecam Avirę.
0 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2017 przez tymmso Początkujący (360 p.)
Dużo osób korzysta z mojego kompa i czasami mam na nim rzeczy o których nie mam pojęcia dlatego szukałem jakiegoś antywirusa, który w miarę będzie wszechstronnie ogarniał to co się tam wyprawia i zainstalowałem g datę total. Jak na razie wszystko działa mi bez większych problemów, więc chyba poprawnie wszystko się sprawuje.

Podobne pytania

0 głosów
9 odpowiedzi 1,051 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez kolo Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 571 wizyt
+1 głos
7 odpowiedzi 4,018 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez Azrael Początkujący (450 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...