• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czytnik e-book , pomoc w wyborze

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,336 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2017 w Urządzenia mobilne przez Wujek Początkujący (410 p.)
edycja 30 maja 2017 przez Wujek

Witam. Zamierzam kupić czytnik e-book. Otóż sam nigdy wcześniej nie miałem styczności z takim urządzeniem i kompletnie nie mam pojęcie jakie czytniki warto kupić ,a jakich nie. Na czytnik chciałbym wydać nie więcej niz 320zł . Chciałbym aby miał ekran co najmniej 6", moduł wifi, aby strony w miarę szybko się przesuwały, obsługę pdf , txt, docs itp. , wyświetlacz z e-papieru (nie wiem jak to się dokładnie nazywa) .  I aby przyjemnie się czytało :). 

Czy możecie polecić jakieś czytniki które spełniają moje wymagania i według Was są dobre?

Mysłałem nad takim e-bookiem : PocketBook , co o nim sądzicie , warto?

Albo drugi trochę droższy - Kindle 8 touch, czy warto brać czytnik z ekranem dotykowym? I co to oznacza że z reklamami?

Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź. Pozdrawiam.

komentarz 30 maja 2017 przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
Co do tych reklam. W menu głównym ebook'a znajduje się na górze lub u góry wąska belka z reklamą. W trakcie czytania czegoś takiego nie ma. Reklamy pojawiają się chyba też w trakcie spoczynku e-book'a. Wtedy wyświetlają się one na cały ekran ale wystarczy włączyć ebook'a ponownie aby znikły.
komentarz 11 czerwca 2017 przez rot18 Początkujący (350 p.)
Na amazonie można kupić Kindle taniej i to bez reklam. Sam ekran dotykowy jest bardzo przydatny np podczas czytania książki po angielsku można sobie dotknąć nieznajome słowo i automatycznie wyszuka tłumaczenie.
komentarz 11 czerwca 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Reklamy na Kindlu są prawie niezauważalne - pojawiają się przy jego wygaszeniu, a gdy jest włączony, reklama to wąski pasek na dole ekranu, który nie przeszkadza w niczym.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 maja 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
wybrane 20 czerwca 2017 przez Wujek
 
Najlepsza
Ja posiadam InkBook Classic 2 i mogę polecić. Spełnia twoje wymagania, moje zresztą też - jestem z niego zadowolony. Cena chyba kapkę wyższa niż to twoje 320zł.

Ekran ma dotykowy, chociaż do przesuwania stron ma też fizyczne przyciski (ja akurat je lubię).
komentarz 31 maja 2017 przez Wujek Początkujący (410 p.)
Dziękuję za odpowiedź.  Miałbym jeszcze kilka pytań odnośnie tego modelu :).

1). Czy dobrze się czyta pdf?  Bo nie ukrywając mam dużo książek właśnie w pdf i właśnie dlatego potrzebuje czytnik.

2). Jak długo przewijają się strony?  To jest kwestia kilku sekund,  milisekund może minut :).

3). Czy da się czytać artykuły na internecie? I czy jest to przyjemne?

4).  Czy wzestawie są kable aby przegrywać e-booki z laptopa?  Czy tylko połączenie przez Wi-Fi.  

Bardzo byłbym wdzięczny jakbyś znalazł chwilkę czasu na odpowiedz.
komentarz 31 maja 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
  1. Powiem tak - nie znam się zbytnio na czytnikach, ale chyba żaden 6-calowiec nie będzie perfekcyjnie wyświetlał PDFów. Domyślnie będzie raczej mała czcionka. Jak się zbytnio będzie kombinować (powiększać), to wtedy mogą się niektóre elementy rozlatywać. Więc ja jak czytam PDF, to czytam na małych literkach. laugh
  2. Szybciutko i płynnie się przewijają.
  3. Niestety nie wypowiem się, bo nie używam czytnika jako przeglądarki internetowej wink
  4. Jest kabel, ten sam co od ładowania.
komentarz 31 maja 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Patrzyłeś pod InkBook Classic 2, czy Inkbook Classic?
+1 głos
odpowiedź 30 maja 2017 przez Mifau Gaduła (4,220 p.)
Pocketbook który wstawiłeś powinien spełnić twoje oczekiwania. Osobiście korzystam od jakiegoś czasu z czytnika od firmy Pocketbook (inny model niż ten co podesłałeś) i jestem zadowolony. Nie należy do najszybszych urządzeń, ale nie to się w czytniku liczy. Moduł WiFi jest zbyteczny i rzadko go się używa. Ciężko się przegląda strony i jest to jedynie miły dodatek. Najważniejszy jest wyświetlacz. Szukaj tylko takich, które posiadają e-papier i przynajmniej 6 cali. Bardzo dobrym dodatkiem jest podświetlenie led wyświetlacza, które przydaje się w nocy. Co do formatów to czytanie książek w innym niż mobi czy pub jest dosyć ciężkie i niewygodne. PDFy używam tylko do ebooków o tematyce programistycznej, wtedy spoglądam na przykłady w nich zawarte i wykonuje ja samodzielnie na komputerze.
+1 głos
odpowiedź 11 czerwca 2017 przez Wujek Początkujący (410 p.)
A mam jeszcze takie pytanie. Jesli mialbym plik pdf, i skonwertował go na mobi, to czy wtedy by mi to ładnie odczytywało na czytniku?
komentarz 11 czerwca 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Niektóre czytniki mają funkcje reflow i nieźle radzą sobie z pdf (na przykład Onyx, którego nie polecam). Kindel tego nie ma, ale gdy wysyłasz na niego pliki pdf przez apkę, to są one konwertowane w locie i nie ma problemów w 95% przypadków.

PDF z dużą ilością obrazków albo 2 kolumnami tekstu zwykle nie nadają się do czytania na żadnym czytniku.
+1 głos
odpowiedź 11 czerwca 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Ja wybrałbym Kindle. Sam mam 7 i jestem bardzo zadowolony, nigdy nie miałem z nim żadnych problemów.

Ja kupiłem z reklamami i napisałem do obsługi Amazona, żeby mi je wyłączyli, bo i tak nie mogę korzystać z ich promocji i wyłączyli mi je bez problemu. Nie wiem jak jest teraz, bo było to 2 lata temu, ale myślę, że nadal działa, trzeba poszukać informacji.

Kindle ma też fajną funkcję, z której często korzystam. Do chrome dodaje się specjalną wtyczkę, dzięki której można przesyłać bezprzewodowo artykuły ze stron internetowych do kindle'a. Tak samo można robić z książkami, przesyłając je na specjalnego maila.

Do tego wszystkiego polecam Calibre, bardzo przydatne narzędzie, pozwala m.in. na konwertowanie książek do mobi.
0 głosów
odpowiedź 26 września 2019 przez Marcin1415 Nowicjusz (140 p.)
Cześć!
Ja osobiście mogę Ci polecić InkBook Lumos 6".  Cena troszkę wyższa niż 320, ale robi robotę. Dla mnie jest bez porównania z innymi. Wiesz, czcionkę dopasowujesz pod siebie, wieczorem możesz podświetlić tekst, a i śmiga dobrze , także myślę, że to byłoby da Ciebie dobre rozwiązanie :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 134 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2021 w Urządzenia mobilne przez pingwin1993 Użytkownik (570 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 314 wizyt
pytanie zadane 14 października 2020 w Systemy operacyjne, programy przez ReZerTer Początkujący (410 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 227 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez kolasz Nowicjusz (120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...