• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux Ubuntu brak internetu z kabla

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
4,172 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Poeta Doctus Użytkownik (740 p.)
WItam

Tak jak w temacie po instalacji jak i w trybie próbnym nie mam internetu. Od rana siedzę po przeróżnych forach (polskim i zagranicznych) jednakże bez skutku. Myślę, że na oko wpisałem już z 200 komend w terminalu. Lecz odpowiedzi  z nikąd.  Dowiedziałem się, że moje to być wina serwera DHCP choć nie do końca wiem w jakim stopniu. Konkluzja taka naszła pewnego użytkownika forum kiedy natknął się na andres 127.0.0.1 po którejś komendzie. Ustawienia ipv4 są  auto DHCP a ipv6 ignore. Próbowałem rownież ręcznie ale nie mam pewności czy wpisywałem dobre bramy i inne adresy. Jakieś sugestie?

 

Ubuntu 14.04 LTS

Zmieniałem kabel

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 maja 2017 przez rafal1997 Gaduła (3,180 p.)
Czy router normalnie daje adresy czy jest włączone filtrowanie adresów mac ? Czy masz sterowniki ? Czy jeśli karta sieciowa jest ustawiona na auto? A może po prostu system się zbugował przy instalacji, bo to się czasem zdarza i jedyna opcja to zainstalowanie ponownie.
komentarz 30 maja 2017 przez Poeta Doctus Użytkownik (740 p.)
Jedyne pytanie na które potrafię odpowiedzieć to te ostatnie. Internetu nie miałem również za pierwszym razem(na ubuntu). Następnie miałem windowsa i tam był. Teraz znów nie mam(ubuntu). Teraz również reinstalowałem i nie pomogło. Co do reszty to opisz w jaki sposób to sprawdzić.
komentarz 30 maja 2017 przez rafal1997 Gaduła (3,180 p.)
lshw -C network - to polecenie sprawdzi czy karta jest zainstalowana

ifconfig - to polecenie sprawdzi czy dostajesz adres z routera

 

wpisz najpierw jeden zrób screena, potem drugi i również screen
komentarz 30 maja 2017 przez Poeta Doctus Użytkownik (740 p.)

 

Obie komendy na jednym princie.

Nie wiem dlaczego ale wstawilo sie rozmazane choc w rzeczywistosci takie nie jest...

komentarz 30 maja 2017 przez Poeta Doctus Użytkownik (740 p.)

No nie mam  pojecia dlaczego przesyla sie rozmazane. Nawet w innym formacie jest to samo ;/

 

komentarz 30 maja 2017 przez rafal1997 Gaduła (3,180 p.)

w pliku

/etc/network/interfaces 

wpisz:

auto eth0
iface eth0 inet dhcp

..

https://wiki.debian.org/NetworkConfiguration#Setting_up_an_Ethernet_Interface

komentarz 30 maja 2017 przez Poeta Doctus Użytkownik (740 p.)
Nie stało się nic. Jedynie nie można otwierać menu  modyfikacji polaczenia internetowego.
komentarz 31 maja 2017 przez rafal1997 Gaduła (3,180 p.)
zrestartuj interfejsy : /etc/init.d/networking restart

Jak to nie pomoże to przeinstaluj system na nowszą wersje 16.04
0 głosów
odpowiedź 30 maja 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
edycja 31 maja 2017 przez manjaro
Instalujesz zabytkowy system, a być może masz nowy sprzęt do którego 3 lata temu nie było jeszcze sterowników. Proponuje zainstalować NOWĄ wersję z nowym kernelem.
Jeżeli to jest lapek od samsunga to na 100% właśnie w tym jest problem.
Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 440 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez gmcode Gaduła (3,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 905 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 239 wizyt
pytanie zadane 27 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Abel Mądrala (5,140 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...