• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nieustanne "zacinanie się" laptopa + brak możliwości odinstalowania programów/ nie działa twardy reset

Object Storage Arubacloud
+1 głos
199 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2017 w Systemy operacyjne, programy przez arcio190 Nowicjusz (130 p.)

Witam,
od paru dni mam bardzo uciążliwy problem z laptopem. Mianowicie - zawiesza się całkowicie. I nie ma reguły w jakim momencie. Albo po włączeniu YouTuba, albo po kilkuminutowej przerwie w korzystaniu, kiedy korzystam z więcej zakładek w przeglądarce - po prostu, przy większym "wysiłku" ale nie zawsze. Czasami zatnie się po 3 minutach. Wygląda to tak, że ekran jest "zamrożony", kursor myszki normalnie działa, ale nie da się nic kliknąć i muszę wyłączyć go za pomocą przycisku zasilania. A kiedy go uruchamiam ponownie to nie łączy się z WIFI i jak próbuję połączyć się sam, to resetuje się karta sieciowa i dopiero łączy się po uruchomieniu "rozwiąż problemy". ale i nie zawsze. Ogólnie jest bardzo "zamulony" i przy ładowaniu stron, najdłużej trwa "czekanie na pamięć podręczną". Co najdziwniejsze system nie pozwala mi na odinstalowanie programów, tzn. nie uruchamia się lista programów. Mogę dojść do panelu sterowania > programy > programy i funkcje i na tym koniec, nigdzie dalej nie pozwala mi wejść (nie ma żadnych komunikatów). Wszystkie tego typu funkcje mi nie działają - jakakolwiek ingerencja jest udaremniona przez system frown Postanowiłem zrobić wszystkie możliwe skany programami, które mi jeszcze zostały, bo większość odinstalowałem za pomocą Revo - to chociaż "działało" i albo się zacinał, albo nie znalazło niczego, oprócz problemu z kompatybilnością (Avast) i to by było na tyle. Pomyślałem, że pora na twardy reset i tutaj również bunt maszyn. Z zachowaniem plików osobistych dochodzi w w maxie do 11% i wszystkie zamiany cofają się wtedy automatycznie, a przy całkowitym czyszczeniu doszło aż do 2% i tak samo jak poprzednio. I tutaj mam ręce złożone, bo w środku laptopa jest czyściutko - bez zalań i kurzu. A działanie jego doprowadza mnie do szału, bo nie wiem kiedy się zatnie i nie mogę niczego zrobić, bo i tak tego nie skończę. Więc proszę Was o pomoc! Może ktoś ma jakieś rady/rozwiązania na mój problem buntowniczej maszyny broken heart

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 czerwca 2017 przez mitsuukurinaa Bywalec (2,790 p.)
Witam, może masz jakiegoś worma. Wormy zwykle zamulają strasznie kompa/laptopa.
Co do plików osobistych to zgraj na pendrive jak Ci na to lapek pozwala. Jeśli to nie da rady to postaraj się całkowity format zrobić.

Skanowałeś Spybotem i malwarebytes anti-malware ? Spróbuj jeszcze tego przed formatem, może coś wykryje.
komentarz 4 czerwca 2017 przez arcio190 Nowicjusz (130 p.)
Więc udało się pobrać Spybota i znalazł 12 problemów, ale to ogarnął i nic się nie poprawiło. Jest co raz gorzej, bo nawet programy nie chcą się uruchamiać i próbowałem robić twardy reset na różne sposoby i zawsze przy 2% cofa zmiany i pojawia się komunikat, że wystąpił błąd i tyle. Odinstalowałem różne programy za pomocą CCleaner typu Chrome, GIMPa etc. na wszelki wypadek, a i tak nie da się nic zrobić. A co do tego worma, to da się go jakoś wykryć albo coś zrobić aby chociaż wiedzieć czy takie coś się ma?
komentarz 4 czerwca 2017 przez arcio190 Nowicjusz (130 p.)

O taki komunikat się pojawia po chęci zrobienia twardego resetu:

komentarz 4 czerwca 2017 przez mitsuukurinaa Bywalec (2,790 p.)
nie rób resetu a całkowity format z nośnika dvd. worma ciężko wykryc.
komentarz 4 czerwca 2017 przez arcio190 Nowicjusz (130 p.)
Tyle, że nie mam płyty z Windowsem (10) i system mi nie pozwala zrobić formatu tego wolium, bo zawiera on używaną wersję systemu Windows :/
0 głosów
odpowiedź 1 czerwca 2017 przez piotrsz109 Stary wyjadacz (13,730 p.)
Formatuj kompa.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 292 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 214 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 437 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2022 w Systemy operacyjne, programy przez Hycuk Nowicjusz (230 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...