• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

VB.NET Dodawanie textboxow po nacisnięciu button

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
535 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2017 w Visual Basic przez niezalogowany

Witam mam mały problem a mianowicie chodzi o to żeby dać użytkownikowi możliwość kliknięcia button  i po czym zostanie utworzona odpowiednia ilość TextBox'ów w odniesieniu do kliknięcia buttona...

Mam taki kod ale program mi się wywala gdzieś błąd w zmiennych, domyślam się ze jest źle bo nie ma nigdzie ich zdefiniowanych i pewnie potrzebna jest jakaś pętla lecz niestety nie wiem jak to zrobić, jestem w tym zielony a jakoś nie udało mi się nigdzie znaleźć informacji. Jeszcze dodam że potrzebuje potem sczytywania danych z tych textboxów. Tutaj fragment kodu (nacisniecie buttona)

 Private Sub Dodajp_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Dodajp.Click
        Dim txt As New TextBox
        Dim txt2 As New TextBox
        Dim txt3 As New TextBox
        txt.Name = "textbox1add"
        txt2.Name = "txt7moc"
        txt3.Name = "txt7czas"
        txt.Text = "Laptop3"
        txt2.Text = ""
        txt3.Text = ""
        txt.Location = New Point(12, 193)
        txt2.Location = New Point(140, 193)
        txt3.Location = New Point(269, 193)
        Controls.Add(txt)
        Controls.Add(txt2)
        Controls.Add(txt3)
    End Sub 

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 31 maja 2017 przez CjanciK Bywalec (2,970 p.)
Cześć,

U mnie ten kod działa. Jaki błąd Ci się wyświetla ?
komentarz 31 maja 2017 przez niezalogowany

Faktycznie wrzuciłem za mało kodu otóż, z tych powstałych textboxów chciałbym pobierać dane do obliczeń, czyli uzupelniam je o jakies dane które potem moge wykorzystać w kalkulatorze

 

    Private Sub Oblicz_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Oblicz.Click
....
        Dim intNum13 As String
        Dim intNum14 As String
...
        Dim Dzialanie7 As Double
        Dim DzialaniaAll As Double
        Dim DzialaniaMiesiac As String

...
...
        intNum11 = Val(txt6moc.Text)
        intNum12 = Val(txt6czas.Text)

        intNum13 = Val(tx7moc.Text)
        intNum14 = Val(txt7czas.Text)


...
        Dzialanie7 = intNum13 * intNum14 * prad_hajs
        DzialaniaAll = Dzialanie1 + Dzialanie2 + Dzialanie3 + Dzialanie4 + Dzialanie5 + Dzialanie6 + Dzialanie7
        DzialaniaMiesiac = (DzialaniaAll * miesiac) / 1000
        Wynik.Text = DzialaniaMiesiac

    End Sub

 

Błąd po dodaniu ko mórki i kliknieciu oblicz
Wystąpił wyjątek System.NullReferenceException
  HResult=0x80004003
  Message=Zmienna obiektu lub zmienna bloku With nie jest ustawiona.
  Source=Microsoft.VisualBasic
  Ślad stosu:
   w Microsoft.VisualBasic.CompilerServices.Symbols.Container..ctor(Object Instance)
   w Microsoft.VisualBasic.CompilerServices.NewLateBinding.LateGet(Object Instance, Type Type, String MemberName, Object[] Arguments, String[] ArgumentNames, Type[] TypeArguments, Boolean[] CopyBack)
   w WindowsApp1.Form1.Oblicz_Click(Object sender, EventArgs e) w C:\Users\Szymon\Documents\Visual Studio 2017\Projects\WindowsApp1\WindowsApp1\Form1.vb:wiersz 45
   w System.Windows.Forms.Control.OnClick(EventArgs e)
   w System.Windows.Forms.Button.OnClick(EventArgs e)
   w System.Windows.Forms.Button.OnMouseUp(MouseEventArgs mevent)
   w System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
   w System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
   w System.Windows.Forms.ButtonBase.WndProc(Message& m)
   w System.Windows.Forms.Button.WndProc(Message& m)
   w System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
   w System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
   w System.Windows.Forms.NativeWindow.DebuggableCallback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)
   w System.Windows.Forms.UnsafeNativeMethods.DispatchMessageW(MSG& msg)
   w System.Windows.Forms.Application.ComponentManager.System.Windows.Forms.UnsafeNativeMethods.IMsoComponentManager.FPushMessageLoop(IntPtr dwComponentID, Int32 reason, Int32 pvLoopData)
   w System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.RunMessageLoopInner(Int32 reason, ApplicationContext context)
   w System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.RunMessageLoop(Int32 reason, ApplicationContext context)
   w Microsoft.VisualBasic.ApplicationServices.WindowsFormsApplicationBase.OnRun()
   w Microsoft.VisualBasic.ApplicationServices.WindowsFormsApplicationBase.DoApplicationModel()
   w Microsoft.VisualBasic.ApplicationServices.WindowsFormsApplicationBase.Run(String[] commandLine)
   w WindowsApp1.My.MyApplication.Main(String[] Args) w :wiersz 81
 

komentarz 1 czerwca 2017 przez CjanciK Bywalec (2,970 p.)
Zmienne intNum11,12 oraz działanie1, 2 3,4, 5,6 sa zadeklarowane ?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 349 wizyt
pytanie zadane 26 października 2016 w Visual Basic przez xyuru Obywatel (1,000 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 240 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...