• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mój zgubiony telefon odnaleziony!

Object Storage Arubacloud
0 głosów
384 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2017 w Urządzenia mobilne przez innabajka Nowicjusz (120 p.)

Witam, nie wiem czy do dobrego tematu to dodaję, więc z góry przepraszam.
Kilka dni temu zgubiłam telefon, nikt go nie wziął dla celów sprzedaży czy coś, bo cały czas można było się połączyć ale nikt nie odbierał.
Namierzyłam telefon poprzez aplikację Menedżer urządzeń Android i zablokowałam telefon na drugi dzień od zgubienia. Wysłałam wiadomość z telefonu chłopaka, że jak ktoś znajdzie telefon ma do niego zadzwonić. 
Ktoś go odnalazł i napisał SMS po 2 dniach, że telefon jest do odbioru.
Umówiłam się z tą osobą. Pojechałam na szczęście z chłopakiem, bo sytuacja trochę dziwna. Osobą, która miała mój telefon był mężczyzna. Umówiliśmy się w danym miejscu. Gdy już tam byliśmy, to zadzwonił do mnie i powiedział, że telefon jest u takiego kolesia co siedzi na murku jakieś 50m od miejsca w którym się znajdowaliśmy. Telefon był cały na szczęście, dałam nie wielkie znaleźne, bo rzadko się zdarza, że ktoś taki sprzęt oddaje.
Dziwna sytuacja, że ta osoba która go znalazła i z którą rozmawiałam przez telefon nie oddała mi go osobiście, tylko przez nieznaną osobę. No ale już trudno.

Moje pytanie brzmi następująco. Czy ktoś mógł zainstalować jakąś ukrytą aplikacje szpiegującą, co namierza po lokalizacji, nagrywa dźwięk czy coś? Oczywiście, zresetowałam i przywróciłam telefon do ustawień fabrycznych, sprawdziłam pliki i wgl. Ale czy jest taka możliwość, że coś jest ukrytego? 
Gdyby nie było jakiś takich dziwnych podchodów w oddaniem to bym się tak nie martwiła.

Proszę o szybkie odpowiedzi. 
Z góry dziękuję

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 30 maja 2017 przez niezalogowany

Ale czy jest taka możliwość, że coś jest ukrytego?  

Tak, można zmodyfikować ROM i wtedy przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych nie pomoże, bo aplikacja będzie automatycznie instalowana (podobnie, jak to jest np. z "wbudowanymi" apkami typu Facebook, czy Twitter; partycja /system nie jest formatowana). Ukrycie jej w liście zainstalowanych aplikacji (albo podszycie się pod inną apkę) również jest możliwe.

Możesz pobrać stockowy ROM ze strony producenta (o ile jest dostępny - jak nie, to pozostają fora typu XDA Developers). 

Jest też opcja zabawy w kotka i myszkę - możesz wystalkować stalkera. <:

komentarz 30 maja 2017 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Tak, ale instalacji tego trzeba zresetować telefon do ustawień fabrycznych, a to się nie działo, więc telefon jest raczej bezpieczny.
komentarz 30 maja 2017 przez niezalogowany
Byłem przekonany, że jest taka możliwość. Nie siedzę za bardzo w temacie, więc wybaczcie, jeżeli kogoś wprowadziłem w błąd.

Może opcja backup -> przygotowanie ROM -> flash? Tylko komu by się chciało tyle bawić, zwłaszcza, że celem jest randomowy użytkownik?
+1 głos
odpowiedź 30 maja 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
I tak jesteś szpiegowana przez aplikacje typu Facebook, Messenger i wiele wiele innych, tylko sobie pewnie sprawy nie zdajesz.
komentarz 30 maja 2017 przez innabajka Nowicjusz (120 p.)
Wiem
komentarz 30 maja 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Tylko to co innego niż jakaś korporacja. Korporacja "śledzi" i w razie potrzeby przekaże twoje dane państwu lub bedzie używać do personalizowania reklam tych danych. A jeśli to było zamierzone i wycelowane konkretnie w nią to może być gorzej ( o ile rzeczywiście mieli na celu śledzenie jej czy coś w tym stylu), ktoś mógłby zainstalować jakiś backdoor i robić zdjęcia kiedy ona używa telefonu i potem tym szantażować.
komentarz 30 maja 2017 przez innabajka Nowicjusz (120 p.)
Dokładnie.

Czy operator jest w stanie znaleźć takie aplikacje w racie czego?
komentarz 30 maja 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Operator raczej nie ma tutaj na to wpływu, on udostępnia swoje usługi tylko, a to jak wykorzystujesz telefon to inna bajka i zależy od Ciebie. Prędzej bym się udał do jakiegoś dobrego informatyka, co jest obcykany w tym temacie.
0 głosów
odpowiedź 30 maja 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
A komu dałaś  znalezne?
0 głosów
odpowiedź 30 maja 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Przejrzyj listę aplikacji (w ustawieniach "Aplikacje") czy nie ma jakichś podejrzanych, generalnie jeśli nie jest zainstalowany jakiś custom rom od nich to po przywróceniu do ustawień fabrycznych powinno być ok.
komentarz 30 maja 2017 przez innabajka Nowicjusz (120 p.)
Nic takiego nie ma

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,468 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2017 w Urządzenia mobilne przez Markuso343 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 294 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 422 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...