• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP Wzorzec Projektowy MVC

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,815 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2017 w PHP przez Turqus Obywatel (1,420 p.)
Hej mam pytanie, chce napisać projekt z wykorzystaniem wzorca projektowego PHP, wiem ze trzeba zrobić tam routing i by wszystko przechodziło przez controller. I takie pytanie mam, odnośnie tego jak to zrobić tylko widziałem filmiki gdzie implementowali biblioteki Symfony, ale to wtedy jakby robić na tym frameworku, a tak jak napisać niewykorzystując frameworka ten routing i to by przechodzilo przez controller? Jakieś linki, przykłady? Bylbym wdzięczny.

 

2. Chyba ze mozna wykorzystac routing z symfonny a pisac pozniej normalnie w PHP OOP ?

 

Btw nei rozumiem do konca tego wzorca ani dzialan frameworka, a chce po prostu sie ich nauczyc wiec prosze wytluamczyc jak cos jak dziecku :P Dzieki

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 maja 2017 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
komentarz 29 maja 2017 przez Turqus Obywatel (1,420 p.)
Ale jest sens wpierw zrobic projekt na MVC w PHP OOP nie korzystajac z zadnego frameworka, czy lepiej jak juz sie brac za to to i skorzystac z frameworka?
komentarz 29 maja 2017 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Jeżeli masz bardzo dobrze opanowany standard PHP i OOP to możesz iść w frameworka. Jeżeli uważasz że potrzebujesz się czegoś douczyć to pisz samemu.
komentarz 29 maja 2017 przez Turqus Obywatel (1,420 p.)
Jeszcze jedno, znalazlem taki link:

http://lukasz-socha.pl/php/mvc-w-praktyce-z-composer-tworzymy-system-artykulow-cz-1/

 

Jesli tym sposobem bede robil bedzie dobrze ? :P
komentarz 29 maja 2017 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Tak
komentarz 29 maja 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
0 głosów
odpowiedź 29 maja 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Nie będę już po raz X pisał tej samej odpowiedzi na kolejne to samo pytanie, bo bym się szybko wypalił na tym forum. Więc po prostu podaję linka do swojej wcześniejszej odpowiedzi...

https://forum.pasja-informatyki.pl/252108/zrozumienie-mvc-w-php?show=252131#a252131

Na tym forum się robi "linkowa incepcja", ale co mnie to tam...

komentarz 29 maja 2017 przez Vento Pasjonat (17,120 p.)

Racja.. Z tego forum robi się powoli druga elektroda laugh

komentarz 29 maja 2017 przez Justyna Obywatel (1,210 p.)
To ja kontynuuje tu by nie odgrzebać tam :D

Wystarczy dobrze rozumieć PHP OOP i ten tutorial : https://www.youtube.com/watch?v=Aw28-krO7ZM&list=PL7A20112CF84B2229

Żeby móc od razu przejsc do frameworka, np Laravel?
1
komentarz 29 maja 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
Można przejść na framework nie znając MVC. Droga trudniejsza, ale da się, po prostu nie będziesz wiedzieć na początku co się dzieje; z czasem poznasz schemat.

Oczywiście przed przystąpieniem do tego warto jednak znać dość dobrze OOP, MVC, co nieco o standardach (PSR) i umieć korzystać z Composera.

A ten tutorial jest całkiem w porządku mimo daty dodania, sam się z niego uczyłem.
1
komentarz 29 maja 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Żeby móc od razu przejsc do frameworka, np Laravel?


I Twoja cała nauka OOP będzie na staticach :> Dobry wybór :D Wybierz coś co jest zbudowane na wzorcach ;)

 

komentarz 29 maja 2017 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
No i nie zatrzymuj się na MVC, jego da się ogarnąć w góra dwa dni gdy dostaniesz pod nos linki do poradników które przeczytasz od deski do deski. MVC to tylko wstęp do świata wzorców architektonicznych.
0 głosów
odpowiedź 29 maja 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Zacznij od podstaw.

https://symfony.com/doc/current/introduction/http_fundamentals.html

Jak zrozumiesz podstawy HTTP, zrozumiesz routing, zrozumiesz jak działa PHP.

Tylko trzeba się wczytać.. a nie tylko na obrazki patrzeć;)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 615 wizyt
pytanie zadane 29 października 2017 w Algorytmy przez TeslaX93 Gaduła (3,590 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 269 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2017 w C# przez timrh Mądrala (6,030 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 175 wizyt

92,417 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,985 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...